Mobilna ochrona dla małych odkrywców

Styczeń 9, 2015 w Bezpieczeństwo 0 Mobilna ochrona młodych odkrywców

Nowy moduł do kontroli i monitoringu dzieci podczas korzystania ze smartfonów i tabletów

Angry Birds, Plant vs. Zombies czy Candy Crush Saga to tytuły, które przyciągają najmłodszych użytkowników. Dzieci spędzają coraz więcej czasu korzystając z urządzeń mobilnych. Zgodnie z raportem „Dzieci i nastolatki 3.0” przygotowanym na zlecenie stowarzyszenia BITKOM 39% dzieci w wieku 6-7 lat oraz 76% dzieci w wieku 8-9 lat korzysta z sieci. Po dziesiątym roku życia praktycznie każde dziecko zostaje użytkownikiem internetu, spędzając w sieci średnio 22 minuty dziennie.

Z najnowszą funkcją kontroli rodzicielskiej dostępną wraz z aplikacją G DATA INTERNET SECURITY for Android rodzice mogą nadzorować odkrywanie internetu przez swoje pociechy.

Konfiguracja modułu kontroli rodzicielskiej jest banalnie prosta i zajmuję dosłownie chwilę. Przed oddaniem smartfona dziecku aktywujemy tryb kontroli, by po zakończeniu korzystania przez dziecko odblokować urządzenie hasłem i powrócić do standardowych ustawień. Rodzic może określić dostępny czas zabawy na smartfonie lub tablecie od 15 minut do 4 godzin. Aplikacja przed upływem dostępnego czasu zakomunikuje swoje „zmęczenie” , pożegna się i wprowadzi urządzenie w stan uśpienia.

„W szkole to są te blokady i tam nie możemy wchodzić na zakazane strony, ale w domu z kolegami to zawsze czegoś szukamy i czasem znajdujemy fajne strony, których rodzice nie pozwoliliby nam oglądać.” ~Tomek, 10 lat

Mama i Tata rządzą aplikacjami
tryb_dzieciecy„Rodzice mogą użyć kontroli rodzicielskiej, by określić z jakich aplikacji zainstalowanych na urządzeniu mogą korzystać pociechy. To oznacza, że każda pojedyncza aplikacja lub gra może zostać zaakceptowana dla dziecka lub też nie. Oczywiście rodzice powinni także wiedzieć, że ich dziecko nie będzie mogło skorzystać ze sklepu Google Play, a tym samym zainstalować kolejnej gry.” – mówi Christian Geschkat odpowiadający za rozwiązania mobilne w G DATA.

Połączenia, z wyłączeniem numerów alarmowych, oraz wysyłanie wiadomości SMS mogą zostać zablokowane w ustawieniach aplikacji. Twoje dziecko nigdy już nie nabije horrendalnego rachunku! Aplikacja sprawia, że korzystanie z urządzenia przez najmłodszych jeszcze nigdy nie było, aż tak bezpieczne. Oddaj smartfona w ręce dzieciaków bez najmniejszych zmartwień.

Kluczowe funkcje kontroli rodzicielskiej G DATA INTERNET SECURITY for Android:

Określaj godziny korzystania z urządzenia, dostępne aplikacje, blokuj połączenia oraz możliwość zakupu gier. 

Kup89 PLNG DATA INTERNET SECURITY
Kup79,95 PLNG DATA INTERNET SECURITY FOR ANDROID

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Follow @gdatapl