Technologia w służbie zapominalskim

Kwiecień 10, 2019 w Bezpieczeństwo 0 Grafika

Masz przeczucie, że nie zgasiłeś światła, wychodząc z domu. Sięgasz do kieszeni, jednak nie ma w niej kluczy. Chcesz zadzwonić do pracy i powiadomić szefa, że się spóźnisz, jednak telefonu też nie możesz znaleźć. Brzmi jak koszmar? Niestety to rzeczywistość wielu zapominalskich. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Choć większość Polaków potrafi podać ważne daty, czy rocznice wydarzeń historycznych, to niekoniecznie musi przekładać się to na życie codzienne. Według badań Ubera znajdujemy się na piątym miejscu najbardziej zapominalskich narodów wśród pasażerów z Europy. ”Wygrywają” z nami m.in. Brytyjczycy, Irlandczycy, Holendrzy i Francuzi. Na naszą niekorzyść świadczą także dane dotyczące pamiętania o terminowym płaceniu rachunków. W ostatnich latach aż 40% Polaków zapomniało o dokonaniu opłaty na czas. Większość z nas, na pewno wie, o czym zapomina najczęściej: telefon, klucze, dokumenty, otwarte okno, czy nawet…dziecko w supermarkecie. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia. Minimalistyczne lokalizatory, wbudowane technologie, designerskie czujniki to tylko, niektóre z nich. Oto nasze propozycje, czterech nowoczesnych technologicznych nowinek dla zapominalskich.

Technologia wkroczyła w niemal wszystkie dziedziny naszego życia i jest wykorzystywana w codziennych zadaniach, pracy, podróży. Coraz częściej myśli się o niej jako o pomocniku, który ułatwia naszą codzienność. Stąd też przekonanie, że nowe rozwiązania są skomplikowane i trudne w użytkowaniu, powoli zaczyna przemijać. Jednak pomocnicy technologiczni, swoich użytkowników nie znajdują jedynie w zapominalskich lub pasjonatach nowych rozwiązań. Na tym właśnie polega główna idea udostępniania technologii — ma być ona dostępna dla wszystkich. Dlatego też warto skorzystać z istniejących możliwości i nie martwić się brakiem telefonu w kieszeni ani pozostawionym otwartym oknem.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Follow @gdatapl