Bezpieczne używanie smartfona na wakacjach

Czerwiec 19, 2019 w Bezpieczeństwo 0 grafika

Wakacje to zazwyczaj rozkoszne wspomnienia ciepłych i beztroskich dni. Opalanie na plaży, dryfowanie na materacu, orzeźwiające napoje i niczym niezmącony odpoczynek. Jednak niespodziewanie coś może naruszyć ten spokój. Zgubiony telefon, zhakowana aplikacja mobilna banku — czy myślisz o tym przed wyjazdem?

Przed nami czas urlopów i wyjazdów. W czasie przygotowań należy przemyśleć wiele kwestii, w tym tą związaną z bezpieczeństwem. Obok ubezpieczenia, zapoznania się z prawem obowiązującym w miejscu podróży, zabezpieczeniem domu na czas wyjazdu należy zadbać także o odpowiednią ochronę dla sprzętów mobilnych. Jakie kroki trzeba podjąć i o czym pamiętać przed wyjazdem, aby smartfon służył nam bezpiecznie podczas urlopu?

Zabezpieczony od zewnątrz

Warto zacząć od fizycznego zabezpieczenia telefonu. Podczas podróży, zwiedzania, zabawy na plaży, statku znacznie łatwiej jest uszkodzić lub – co gorsza – zgubić swojego smartfona. Co zrobić, żeby urządzenie bezpiecznie przetrwało wyjazd?

Wirusy, fałszywe sieci, niebezpieczne aplikacje — czyli ochrona od środka

Należy pamiętać, że urządzenie może ulec zniszczeniu nie tylko z przyczyn mechanicznych. Tak samo, jak komputer czy laptop może ono zostać zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie, które przejmie kontrolę nad systemem. Niestety na wakacjach, przebywając w niekiedy niezwykle odmiennym środowisku niż dotąd, smartfony są znacznie bardziej narażone na tego typu niebezpieczeństwo. Ze względu na większe rozkojarzenie i celebrowanie wolnej chwili, czynności wykonywane na urządzeniu są mniej przemyślane i mogą doprowadzić do infekcji. Jakie niebezpieczeństwa czekają na telefony urlopowiczów?

Jedno narzędzie, pełne zabezpieczenie

W celu ochrony urządzeń mobilnych, producent oprogramowania antywirusowego — G DATA, opracował specjalnie skonstruowany moduł dla ochrony smartfonów, wykorzystujących system Android. Produkt G DATA Mobile Internet Security — posiada wszystkie funkcje dzięki, którym smartfon będzie bezpieczny podczas wakacji. Kontroluje aplikacje, analizując ich uprawnienia, skanuje oprogramowanie w celu wykrycia i wyczyszczenia złośliwych wirusów. Dzięki temu zarówno dane przechowywane na urządzeniu, jak i udostępniane informacje takie jak np. hasło do bankowości elektronicznej będą chronione.

Zgubiony telefon

Co zrobić, kiedy nie można znaleźć swojego telefonu? Podczas urlopu, będąc turystami, posiadacze smartfonów zapominają, jak ważna jest czujność. Kradzieże, zguby, pozostawienie go w restauracji, sprawiają, że wiele danych narażonych jest na kradzież i udostępnienie, nie mówiąc już o samej wartości materialnej sprzętu. Jak odnaleźć telefon?

Chroń dane i zabezpiecz swój telefon

Ochrona urządzenia podczas wakacji, dla wielu powinna stać się priorytetem podczas przygotowań do urlopu. W czasach, kiedy z poziomu urządzeń mobilnych możliwe jest zarządzanie niemal całym życiem (nie tylko tym online), przechowywane są dane do kont bankowych, dostępne wiadomości maile, nie można sobie pozwolić na utratę lub zhakowanie smartfona. Podczas letnich wyjazdów i oderwania od pracy, rozkojarzenie może być nieco większe niż dotąd, dlatego smartfon powinien zostać odpowiednio zabezpieczony. Użytkownicy natomiast powinni być świadomi zagrożeń, jakie mogą spotkać ich urządzenie.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Follow @gdatapl