Powrót do szkoły

1 września to dzień powrotu do szkoły. Co roku uczniowie zbierali się, by wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Jednak nie w czasie pandemii. Dzieci z całego świata przeszły na nauczanie zdalne. Jak będzie w tym roku? Czy 1 września uczniowie wrócą do szkół? A może kontynuują naukę na odległość? Przygotuj się na oba scenariusze, czytając artykuł do końca.

Powrót do szkoły 1 września

Minister edukacji, wielokrotnie pytany o powrót dzieci do szkół, zabrał głos w tej sprawie. Istnieje duża szansa, że 1 września dzieci znów zasiądą w szkolnych ławkach. Wskazuje na to malejąca liczba osób zakażonych oraz fakt, że dzieci łagodniej przechodzą koronawirusa. Powrót do szkół umożliwiłby im ponowne kontakty z rówieśnikami. Na co przygotować się, wysyłając dziecko do szkoły?

  • zadbaj o odpowiedni plecak – lekki i dobrze usztywniony plecak uchroni dziecko przed wadami kręgosłupa. Dodatkowo pilnuj, by Twoje dziecko nosiło plecak na obu ramionach.
  • naucz przepisów na drodze – zadbaj, by dziecko wiedziało, jak zachować się na przejściu dla pieszych. Zgodnie z nowymi przepisami, przechodząc przez ulicę nie może zerkać w telefon. Bezpieczeństwo na drodze zapewnią mu też akcesoria odblaskowe.
  • naucz numerów alarmowych – ważne, by Twoje dziecko umiało rozpoznać osobę w potrzebie, a w razie nagłych wypadków – wezwać pomoc.
  • chroń przed obcymi – małe dzieci są szczególnie ufne. Wytłumacz dziecku, dlaczego nie powinno zbliżać się do obcych.

Powrót do nauki zdalnej 1 września

Równie prawdopodobnym scenariuszem, co powrót do szkoły 1 września, jest nadejście czwartej fali koronawirusa. W takim przypadku dzieci wrócą do nauczania zdalnego, a Ty musisz zapewnić im odpowiednie warunki do pracy:

  • znajdź cichy kącik – dzięki niemu Twoje dziecko będzie mogło skupić się na obowiązkach ucznia.
  • zapewnij sprzęt – sprawny komputer i śmigający Internet to podstawy w czasie nauki na odległość. Zadbaj, by Twoje dziecko mogło bez przeszkód połączyć się z klasą.
  • dbaj o przerwy i rozrywkę – ruchliwe dzieci mogą mieć kłopot z siedzeniem przy ekranie. Mniej ruchliwe z kolei mogą się przy nim zasiedzieć. Pilnuj, by Twoje dziecko robiło sobie przerwy od pracy, najlepiej na świeżym powietrzu.
  • zabezpiecz miejsce pracy – w Internecie jest tyle samo niebezpieczeństw, co w realu. Zainstaluj dziecku serię programów antywirusowych, chroniących je przed hakerami.

Antywirusy dla dziecka

Podczas korzystania ze sprzętu Twoje dziecko narażone jest na ataki hakerów. Niezależnie od sytuacji pandemicznej, zabezpiecz je przed cyberzagrożeniem. G DATA Internet Security zapewnia kompleksową ochronę przed wszystkimi rodzajami ataków, a także oferuje moduł kontroli rodzicielskiej. Dla urządzeń mobilnych sprawdzi się G DATA Mobile Security Android z systemem kontroli aplikacji. Upewnij się, że Twoje dziecko jest bezpieczne z G DATA.

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Dziecko w sieci