Wraz z nadejściem wiosny użytkownicy urządzeń Apple będą mieli okazję poznać co najmniej kilka gorących nowości. Wśród nich znajdą się między innymi aktualizacja iOS 14 i App Tracking Transparency, czyli przejrzystość śledzenia aplikacji. Najnowsza funkcja iPhone’ów i iPadów, choć zbawienna w kwestii prywatności, nie we wszystkich środowiskach spotyka się z pochlebnymi opiniami. Czym jest przejrzyste śledzenie i kto próbuje mu zagrozić?

App Tracking Transparency, czyli przejrzyste śledzenie

Prywatność użytkowników urządzeń mobilnych od Apple jeszcze nigdy nie była tak dobrze chroniona. Za sprawą wiosennej aktualizacji systemu operacyjnego iOS 14 każda osoba zostanie poproszona o wyrażenie zgody na śledzenie, zanim jeszcze uruchomi aplikację po raz pierwszy. Dodatkowo twórcy aplikacji będą zmuszeni poinformować użytkowników o tym, w jaki sposób wykorzystają ich dane, oraz komu przekażą je dalej. W efekcie wszyscy miłośnicy sprzętu Apple będą mogli podejmować odpowiedzialne decyzje w sprawie własnej prywatności. Większość z nich prawdopodobnie wyłączy opcję śledzenia. I choć samej firmie Apple wiele można by zarzucić, jedno jest pewne – nikt inny nie dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników tak, jak ona. 

Starcie gigantów – Apple kontra Facebook

Zapowiedź najnowszej aktualizacji Apple iOS 14 nie spotkała się z zachwytem ze strony technologicznych gigantów – w szczególności Facebooka. Przedsiębiorstwo Zuckerberga swoje niezadowolenie argumentuje tym, że małe firmy, utrzymujące się głównie z promocji produktów, stracą największe źródło dochodu. Nie trzeba być jednak wybitnym detektywem, by domyślić się, że to właśnie Facebook znajdzie się w tej sytuacji na przegranej pozycji. App Tracking Transparency, a więc przejrzystość śledzenia aplikacji, zabierze mu możliwość kontrolowania preferencji użytkowników i indywidualnego dostosowywania treści, tym samym zagrażając jego pozycji na rynku.  

Przezorny zawsze ubezpieczony

Całe szczęście firma Apple w swoich działaniach zorientowana jest nie na reklamodawcę, a na użytkownika. To właśnie jego prywatność i bezpieczeństwo są dla twórcy iPhone’ów najważniejsze. Jednak bezpieczeństwa nigdy za wiele. Zgodnie z tą myślą G DATA stworzyła program antywirusowy Mobile Security iOS, chroniący przed złośliwymi witrynami, phishingiem i innymi zagrożeniami ze strony hakerów. Decydując się na program antywirusowy Mobile Security iOS, zapewniasz sobie gwarancję bezpieczeństwa – zawsze w zasięgu ręki. 

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Mobile