Social media w telefonie

Technologia w zastraszającym tempie wkroczyła i głęboko zakorzeniła się w obecnej rzeczywistości, jednocześnie czyhając na prywatność użytkowników. Początkowo nieznana – dająca nadzieję na lepsze jutro, dziś wzbudza strach większości ekspertów. Media społecznościowe niewątpliwie wnoszą wiele dobrego. Co jednak znajduje się po drugiej stronie medalu i dlaczego warto posiadać program antywirusowy korzystając z social mediów?

Prywatność to przeżytek – złe oblicze social media

W dobie social media to prywatność użytkowników jest najcenniejszym towarem. Media społecznościowe, a zatem w dużej mierze reklamodawcy, nieustannie konkurują ze sobą o uwagę klienta. To czysty biznes – każdego dnia ogromne sumy pieniędzy ładuje się w platformy zrzeszające ludzi. Podczas gdy większość działań online przenieśliśmy do smartfonów, media społecznościowe nie odstępują nas na krok. Warto więc zaopatrzyć się w program antywirusowy dedykowany urządzeniom mobilnym, np. Mobile Internet Security. Social media jeszcze nigdy nie miały tak łatwego dostępu do monitorowania preferencji użytkowników. Analizie poddaje się nawet czas, jaki spędzają na czytaniu postów. Pozwala to twórcom indywidualizować dostarczane treści. Prywatność powoli zatraca więc swoje granice.

Cena social media wyższa niż kiedykolwiek

Jak się okazuje, media społecznościowe nie są zupełnie darmowe. W rzeczywistości użytkownicy płacą więcej, niż kiedykolwiek by chcieli. Ich uwaga i prywatność to nieocenione wartości dla wszystkich właścicieli serwisów społecznościowych. Szczególnie dziś warto jest mieć tego świadomość. Ochrona bezpieczeństwa i nieograniczona prywatność to niezmienne priorytety G DATA. Odpowiedni program antywirusowy na urządzenia mobilne Mobile Internet Security pomoże chronić je nie tylko przed atakami hakerów, ale również zabezpieczy na wypadek zgubienia. Niezawodny program antywirusowy nigdy nie dopuści niepowołanych osób do prywatnych kont użytkownika.

Nie taki diabeł straszny – media społecznościowe i ich idea

Media społecznościowe z założenia nigdy nie miały grać roli napastnika. Demonizowanie ich nie ma zatem pokrycia w rzeczywistości. Autorzy różnych funkcji social media podczas ich tworzenia kierowali się pozytywnymi pobudkami. Uber miał być wygodną alternatywą dla taksówek, a przesłanką like’a było jedynie szerzenie miłości. Nikt nie spodziewał się fali nastolatków, desperacko walczących o uznanie rówieśników. Jednakowo faktem jest, że media społecznościowe na przestrzeni lat diametralnie zmieniły postrzeganie komunikacji. Trudno dziś sobie wyobrazić świat bez technologii, zwłaszcza w tak trudnym okresie pandemii. 

Jak chronić prywatność w social media

Obecnie media społecznościowe mocno ewoluowały a ich nowoczesna forma raczej nie ulegnie zmianom. Nie znaczy to jednak, że czas usunąć wszystkie konta social media. W dużej mierze to od użytkowników zależy ich prywatność. Ważne, żeby zawsze czytać politykę prywatności używanych aplikacji i nie zgadzać się na wszystko, o co poproszą. Tego typu wybory są główną przyczyną monitorowania działań. Niestety do tej pory nie pojawiły się żadne przepisy prawne, regulujące działania social media. Dlatego tak istotnym jest, by samemu dbać o swoje bezpieczeństwo. Program antywirusowy G DATA Mobile Internet Security na urządzenia mobilne może być pierwszym krokiem w walce o własną prywatność.

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  1. […] sprawą mediów społecznościowych i poczty elektronicznej komunikowanie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie oznacza to […]

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Mobile