Messenger stał się w ostatnich latach najchętniej wybieranym komunikatorem. Nic w tym dziwnego – w końcu prawie wszyscy posiadają profil na Facebooku. Komunikowanie za sprawą social media jest szybkie i łatwe, jednak wyjątkowo niebezpieczne. Co takiego czyha na prywatność użytkowników w aplikacji Messenger i czy da się znaleźć dobrą alternatywę? Odpowiedzi na te pytania czekają w dalszej części artykułu.

Aplikacja Messenger vs. prywatność

Kilka dni temu media zawrzały za sprawą niefortunnego wpisu Elona Muska (więcej informacji tutaj). Już od jakiegoś czasu Facebook i jego ochrona prywatności nie cieszą się dobrą sławą. W momencie wypuszczenia informacji, jakoby WhatsApp miał dzielić dane z Facebookiem, było to szczególnie widoczne. Podobnie jest w przypadku aplikacji Messenger. Nie bez przyczyny coraz częściej można spotkać się z opinią, że to najgorsza opcja wśród dostępnych komunikatorów. W świecie Messengera nie istnieje coś takiego, jak rozmowa sam na sam, a prywatność jest jedynie pojęciem względnym. Korzystanie z niego wiąże się zatem z oddaniem w ręce Facebooka nie tylko poufnych informacji o sobie, ale też bliskich, z którymi rozmawiamy. Każda wiadomość jest przez Facebooka filtrowana i niezabezpieczona żadnym szyfrem. Jedynie ręcznie aktywowana opcja tajnej rozmowy jest w stanie chwilowo pozbyć się kłopotu. Fala krytyki, jaka spada ostatnio na serwis społecznościowy, nie wróży mu nic dobrego. 

Alternatywa aplikacji Messenger

Zaproponowaną przez Elona Muska alternatywą Messengera jest aplikacja Signal. Zaraz po opublikowaniu pamiętnego wpisu zyskała rzeszę nowych użytkowników, czego skutkiem były chwilowe problemy z rejestracją. Nie zmienia to jednak faktu, że pod względem bezpieczeństwa prywatności Signal nie ma sobie równych. Alternatywa Messengera w celu zabezpieczenia rozmów używa szyfrowania end-to-end. Dzięki niemu udostępnione treści pozostają między rozmówcami, a w przypadku włamania osobom postronnym nie uda się odczytać konwersacji. Tylko tyle wystarczyło, by aplikacja zaczęła powoli wygryzać facebookowego Messengera. 

Prywatność zawsze pod ręką

Facebook i inne aplikacje nieustannie kontrolują każdy ruch użytkowników. Za sprawą smartfonów ich prywatność codziennie wystawiana jest na próbę. G DATA ma na to sposób – program antywirusowy Mobile Security Android. Chroni przed złośliwym oprogramowaniem i kontroluje aplikacje. Również Messengera! Nie wahaj się i już dziś zadbaj o bezpieczeństwo swojej prywatności z najlepszymi antywirusami G DATA.

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Mobile