Noworoczny toast

Rok 2020 był niezwykły pod każdym względem. Postawił przed nami wiele wyzwań, również tych technologicznych. Wirusy rozprzestrzeniały się na skalę masową nie tylko pośród ludzi. Kiedy my musieliśmy przyzwyczaić się do nowych warunków życia na home office, hakerzy tylko zacierali ręce. Dziś jesteśmy o krok przed nimi – oto 5 sposobów na bezpieczny nowy rok 2021. 

Postanowienia noworoczne 2021

Rok temu nikt nie był przygotowany na to, co miało się zdarzyć. Zmiana środowiska pracy i luki w zabezpieczeniach firm poskutkowały plagą cyberataków. Dlatego troska o własne bezpieczeństwo będzie najlepszym postanowieniem na nowy rok. Nauczeni doświadczeniem, dzielimy się kilkoma prostymi krokami do bezpieczeństwa w Internecie. 

  1. Poznaj sposoby hakerów

Dawniej mogliśmy myśleć, że ataki hakerów nas nie dotyczą – nic bardziej mylnego. Dziś, gdy nasze życia wywróciły się do góry nogami, jesteśmy online non stop. Komputery, laptopy, urządzenia mobilne – to wszystko może być celem hakera. Czas najwyższy zapoznać się z rodzajami cyberataków.

  1. Korzystaj wyłącznie z bezpiecznych sieci

Darmowe wi-fi to już przeżytek. Nasze domy, a więc też sieci domowe, to nasze fortece. Chrońmy je najlepiej jak się da, za pomocą silnych haseł i kontroli urządzeń. Osobny artykuł na temat bezpieczeństwa sieci wi-fi pojawił się tutaj

  1. Stosuj dziecinnie proste reguły

Po pierwsze – silne hasła. 123 i qwerty już dawno odeszły do lamusa. Po drugie – aktualizacje. Tylko wtedy mamy wersje programów bez luk. Po trzecie – wiele haseł do jednego konta. Jeśli ktoś jeszcze nie zna uwierzytelniania wieloskładnikowego, musi koniecznie nadrobić informacje. Tylko tyle i aż tyle, żeby uchronić się przed atakiem.

  1. Chroń Internet rzeczy (IoT)

Coraz więcej przedmiotów codziennego użytku przechodzi na cyfrową stronę mocy. Smartfony, lodówki i telewizory to tylko niektóre z urządzeń narażonych na ataki. Korzystając z dobrodziejstw technologii pamiętajmy, by dobrze chronić je (oraz całą sieć!) hasłami.

  1. Posiadaj dobrego antywirusa

W ciągu całego roku nietrudno nam o czymś zapomnieć. Aby oszczędzić sobie bólu głowy przy codziennej kontroli bezpieczeństwa, najlepiej zainstalować dobry program antywirusowy. Jego zadaniem jest ochrona przed różnymi rodzajami ataków i codzienne aktualizacje, a to wszystko w tle – bez przykuwania naszej uwagi. Najwyższą jakość zabezpieczeń w 2021 zapewniają antywirusy G DATA: G DATA Antivirus na komputery i laptopy oraz G DATA Mobile Security Android na urządzenia mobilne.

Życzenia na nowy rok 2021

W nowym roku wraz z całym zespołem G DATA składamy czytelnikom serdeczne życzenia – niech ten rok będzie dla was wszystkich bezpieczny. Z najlepszymi na rynku produktami G DATA żadne wirusy nie będą wam straszne.

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  1. […] Warto tutaj przytoczyć również nasz ostatni artykuł o oszustwach internetowych lub zagrożeniach, które czyhają na Was w 20201.  […]

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy