Telefon z systemem iOS

Ciepłe swetry i szaliki chronią przed mrozem, a kursy samoobrony pozwalają poczuć się bezpiecznie na zewnątrz. Musisz jednak pamiętać, że informacje o tobie są równie cenne, co zdrowie. Korzystając z Internetu, stosuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jeśli nie wiesz o co chodzi, na ratunek biegnie Google Authenticator – jednak czy na pewno możesz z niego korzystać?

Google Authenticator znany od lat

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zrewolucjonizowało postrzeganie bezpieczeństwa w Internecie. Wielkie korporacje, obdarzone zaufaniem milionów ludzi na świecie, nie mogą pozwolić sobie na jego utratę. Tak powstał Authenticator – osobisty ochroniarz danych od Google. Ten jednak nie jest bez wad. W czasie gdy firmy nieustannie wprowadzają aktualizacje, stary dobry Google zapomniał o części swoich użytkowników.

Wyczekiwana aktualizacja

Wreszcie do drzwi Google zapukał rozsądek! Po dwóch latach oczekiwania aktualizacja Authenticatora dotarła również na urządzenia Apple. To świetna informacja – do tej pory program blokował użytkownikom wiele przydatnych funkcji. Dopiero w końcówce 2020 roku możliwe stało się przenoszenie danych logowania pomiędzy różnymi urządzeniami. Jeśli zdarzy ci się zgubić swojego smartfona, wystarczy eksportować zapisane wcześniej dane na nowy sprzęt. Przed aktualizacją całą procedurę zakładania konta musiałbyś przechodzić od początku. Dodatkowym atutem nowej wersji programu jest odczuwalny powiew świeżości. Przedsiębiorstwo Google w nowym – lepszym – Authenticatorze postawiło na wyraźne czcionki i zrezygnowało z surowego designu. Miłośnicy mrocznych kolorów z pewnością docenią też ciemny motyw aplikacji. Te trzy, z pozoru małe zmiany znacznie wpływają na jakość korzystania z Google Authenticatora.

Codzienne aktualizacje z antywirusem G DATA 

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe może chronić twoje konta, jednak nie zabezpieczy całego urządzenia. Dla bezpieczeństwa swojego sprzętu dbaj o regularne aktualizacje programów i aplikacji. Są one nie tylko szeregiem nowych rozwiązań, ale też odnowieniem podstawowych zabezpieczeń. 

Zanim jednak skonfigurujesz konto aby umożliwić dodatkowe uwierzytelnienie, ustaw mocne hasło. Z pomocą przychodzą oczywiście menedżery haseł. Pomagają one w bezpieczny sposób zarządzać wygenerowanymi wcześniej lodowo hasłami, których nie musisz pamiętać!

Zobacz ten artykuł: Przydatne aplikacje i bezpieczeństwo

W starych wersjach programów tworzą się luki, które będą dla hakerów otwartą bramą do twoich danych. Dla stuprocentowej pewności bezpieczeństwa zainwestuj w najlepszy program antywirusowy G DATA Mobile Security iOS dla urządzeń mobilnych firmy Apple. Z G DATA codzienne aktualizacje pobierają się automatycznie, a ty nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojego iSprzętu. 

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy