Kolejne piłkarskie emocje przed nami! Już 21 marca Polska zagra z drużyną Austrii na stadionie Ernst Happel w Wiedniu. Austria będzie pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020. Szczęśliwcom, którym udało się kupić bilety na mecz, podpowiadamy jak zabezpieczyć swój smartfon na czas podróży i bezpiecznie kibicować naszym.

Bilety na mecz zostały wykupione w zawrotnym tempie. Wielu rodaków zdecydowało się na wyjazd do Austrii, aby wspierać naszą reprezentację w eliminacjach do EURO 2020. O ile wierny kibic na pewno nie zapomni o zabraniu wejściówek na mecz, o tyle może nie pamiętać o jednym ważnym aspekcie związanym z pobytem za granicą. Jak zawsze podczas wyjazdów zagranicznych, także teraz, należy zabezpieczyć swój smartfon. Może nas to uchronić w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu, zwłaszcza jeżeli mamy na nim zapisane bilety lotnicze.

Nie zawsze darmowe

Chociaż dodatkowe koszty związane z korzystaniem z usług operatora sieci komórkowej zostały zniesione w zeszłym roku, to i tak warto sprawdzić, jakie obowiązują nas limity i opłaty za ich przekroczenie. W Austrii, należącej do Unii Europejskiej, opłaty za połączenia i smsy nie będą inne niż w kraju. Jednak operator nieco inaczej może już rozliczać korzystanie z pakietów danych. Warto upewnić się jakie limity i koszty obowiązują w naszej sieci.

Łatwa zguba

W obcym kraju, gdzie jesteśmy nieco bardziej zdezorientowani niż zwykle, łatwiej o zgubę telefonu. Co wtedy robić? Najlepiej od razu działać! Kiedy smartfon znajdzie się w rękach obcej osoby, najczęściej chcemy, żeby nie miała ona dostępu do treści na nim przechowywanych. Instalując G DATA Mobile Internet Security dla systemu Android, mamy możliwość zdalnego wykasowania danych, blokadę urządzenia, a także jego lokalizację za pomocą sygnału GPS. Dzięki temu zabezpieczeniu jesteśmy w stanie sprawniej odzyskać urządzenie i nie bać się o zawarte na nim treści.

Kody, wzorki, hasła…

Zawsze dobrze pamiętać o zabezpieczeniu smartfona przed odblokowaniem. Wiele urządzeń mobilnych ma teraz funkcję odblokowywania za pomocą kodu, wzoru, odcisku palca czy przez rozpoznawania twarzy. Jest to z pewnością utrudnienie dla przypadkowego znalazcy lub celowego złodzieja. Dodatkowo warto chronić ważniejsze aplikacje, stosując do nich hasło dostępowe. Wspomniane oprogramowanie G DATA posiada funkcję zabezpieczania aplikacji hasłem. Ogranicza się dzięki temu dostęp osób niepożądanych i możliwe generowanie dodatkowych kosztów.

Lepiej dwukrotnie

Nie można pominąć także zabezpieczenia kont social mediów. W przypadku utraty smartfona należy wylogować się z pomocą innego urządzenia ze wszystkich kont (większość aplikacji ma taką funkcję). Najlepiej wcześniej uaktywnić także uwierzytelnianie dwuskładnikowe podczas logowania, aplikacja będzie wymagała wtedy dodatkowego potwierdzenia od rzeczywistego posiadacza konta. Lepiej dwukrotnie potwierdzać swoją tożsamość, niż narażać się na przechwycenie social mediów.

O czym jeszcze pamiętać?

Dość częsty błąd to łączenie się z nieznanymi sieciami wifi. Pakiety oferowane przez operatorów sieci, najczęściej są mocno ograniczone lub użytkownicy wciąż nie chcą ich uruchamiać w obawie przed wysokimi opłatami. Decydują się wtedy na łączenie się z dostępnymi sieciami wifi, nie zważając na to, czy są one bezpieczne, czy też nie. Niekiedy specjalnie tworzone połączenia są nastawione właśnie na kradzież danych z urządzenia czy jego zawirusowanie.

Stosując powyższe zabezpieczenia, możecie być pewni, że wasz smartfon, podczas wyjazdu, jest chroniony znacznie lepiej niż dotąd. Wierni kibice mogą wtedy bez obawy oddać się emocjom związanym z meczem i dopingować naszych. Gotowi na wspieranie biało-czerwonych? Niezależnie, czy będziecie na stadionie lub przed telewizorami- POLSKA GOLA!

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy