Majówka – odpoczynek od pracy i nie tylko. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej i odetnij się od rzeczywistości. Także tej wirtualnej.

WYPOCZYNEK

Przez wielu wyczekiwany weekend majowy nadchodzi wielkimi krokami. Większość z nas decyduje się na krótki urlop, aby oderwać się od codziennych obowiązków. Fakt, że wystarczy wziąć jedynie trzy dni wolnego w pracy, aby mieć dziewięć dni wypoczynku kusi jeszcze bardziej. Na majówkę Polacy najczęściej wybierają zimową stolicę Polski, czyli Zakopane. Wędrówki po górskich szlakach pozwolą aktywnie spędzić czas, a bogate w atrakcje i restauracje Krupówki umilą wieczory. Jednak coraz częściej decydujemy się na odpoczynek za granicą. Biorąc pod uwagę ilość wolnych dni, można wypocząć prawie jak w wakacje. Na trzy tygodnie przed wyjazdem większość z nas ma już wszystko zorganizowane. Pokój zarezerwowany, wyjazd szczegółowo zaplanowany i jedno, co roku to samo postanowienie – spędzamy go z rodziną i przyjaciółmi, a nie z Internetem.

KORZYSTANIE Z WIFI

Takie są postanowienia, ale z ich realizacją bywa różnie. Będąc na urlopie, nie sposób nie zajrzeć chociaż na chwilkę do social mediów. Niektórzy sprawdzają jeszcze maila. Gdy zajrzysz raz, nie możesz już przestać. Większość z nas w swoich smartfonach ma dostęp do transmisji danych. Często jednak przekraczamy przesyłanie danych i operator nalicza nam dodatkowe koszty. Co wtedy robimy? Szukamy darmowego WiFi. Długo szukać nie musimy, ponieważ mało jest miejsc, gdzie go nie ma. Wszystkie dworce, lotniska, restauracje i kawiarnie oferują na bezpłatny dostęp do Internetu. Nawet małe pensjonaty jako pierwszą pozycję w swojej ofercie wymieniają darmowe WiFi – nie mówiąc już o luksusowych hotelach. Bez wątpienia jest to czynnik, na który zwracamy uwagę podczas wyboru miejsca wypoczynku. Dzięki temu mamy dostęp do wielu treści i usług. Ale czy korzystanie z WiFi w miejscach publicznych jest bezpieczne? Jak się okazuje – nie całkiem. W ten sposób hakerzy w bardzo łatwy sposób mogą przejmować nasze maile i wykraść dane. Nasza anonimowa tożsamość staje się zagrożona. Warto zatem się zabezpieczyć. G DATA oferuje nam moduł VPN zintegrowany z Mobile Internet Security, który pozwoli ochronić naszą tożsamość w sieci.

NA CZYM POLEGA FENOMEN VPN?

Moduł VPN, który współdziała z Mobile Internet Security, szyfruje ruch w Internecie na całym świecie i w każdej sieci. Przez to blokujemy dostęp do naszych danych. Co więcej, przypadku utraty lub zgubienia urządzenia G DATA Mobile Internet Security pozwala na zdalne kasowanie danych na urządzeniu, zablokowanie telefonu lub jego lokalizację za pomocą sygnału GPS.

CIĘŻKIE POWROTY PO URLOPIE

Powrót do szarej rzeczywistości bywa czasem bardzo trudny. Błogie lenistwo lub moc atrakcji na długo zostają w naszej głowie. Warto zaplanować sobie urlop tak, aby po powrocie mieć jeszcze jeden lub dwa dni wolnego na psychiczne przygotowanie się do pracy.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko pomyślisz o sobie i uda Ci się wypocząć od social mediów, maili i służbowych telefonów.

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy