Kto by się spodziewał, że inteligentne lodówki i nowoczesne systemy urządzeń będą na wyciągnięcie ręki? Dziś nikogo to już nie dziwi – w świecie Internetu nie ma rzeczy niemożliwych. I choć wirtualne pieniądze istnieją już od lat, kryptowaluty wciąż pozostają dla wielu zagadką. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach i ich rodzajach, koniecznie zostań do końca. 

Kryptowaluta – co to jest?

Wirtualne pieniądze, system księgowy lub zwyczajnie – kryptowaluty. Kryptowaluty można określać na wiele sposobów. Nie każdy wie jednak, czym tak naprawdę są kryptowaluty. Kryptowaluta jest rodzajem wirtualnej waluty, którą podobnie jak za sprawą zwykłych pieniędzy, można nabywać dobra i usługi – o ile tylko sprzedawca się na to zgadza. Nie posiada formy fizycznej i nie podlega pod żadne państwo ani bank. Kryptowaluty są zatem w pełni uniwersalne. 

Korzystanie z kryptowalut wiąże się z dużą oszczędnością czasu. Podczas gdy standardowy przelew może dryfować w systemie nawet kilka dni, kryptowaluty przemieszczają się w błyskawicznym tempie – również między krajami. 

Popularne kryptowaluty

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta na rynku. Kojarzą ją nawet ci, którzy z portfelem kryptowalut nie mają nic wspólnego. Od 2009 roku niezmiennie przewodzi reszcie sióstr po fachu. Stworzył ją Satoshi Nakamoto, jednak do dziś nie wiadomo, kto kryje się pod tą nazwą.

Kolejną popularną kryptowalutą, powstałą w 2015 roku, jest Ethereum. Działa podobnie jak Bitcoin, jednak umożliwia zawieranie inteligentnych kontraktów. Dzięki tej kryptowalucie inwestowanie nigdy nie było łatwiejsze.

Dogecoin to wyjątkowa kryptowaluta, oparta na wizerunku znanego z memów pieseła. Nie towarzyszy jej żaden limit monet, a sam projekt kojarzony jest z dość luźnym podejściem i niezbyt dynamicznym rozwojem.

W zeszłym roku na rynku kryptowalut pojawili się również Polacy. Nasza rodzima kryptowaluta nosi nazwę JanuszCoin, a jej twarzą został popularny w Internecie nosacz sundajski. 

Ochrona portfela kryptowalut

Kryptowalutę możesz łatwo zdobyć, tworząc konto i kupując ją na giełdzie kryptowalut. Producenci kryptowalut wraz z towarem oferują Ci specjalny portfel, gdzie możesz przechowywać swoje środki. W czasie rosnącej popularności kryptowalut hakerzy obrali sobie za cel portfele. Aby chronić portfel kryptowalut, najpierw zadbaj o dobrą ochronę swojego sprzętu. Pomoże Ci w tym sprawdzony program antywirusowy G DATA AntiVirus, posiadający nowoczesny moduł ochrony portfeli kryptowalut. Zadbaj o swoje finanse z najlepszym antywirusem.

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  1. […] Fala podejrzanych maili uderzyła w użytkowników Gmaila. Od początku miesiąca na ich skrzynki trafiają wiadomości, których treść brzmi mniej więcej KFVP GSBR OG GWQJVPBRJ. Oprócz przypadkowych liter, grono odbiorców otrzymało załączniki – pliki HTM. Ich nazwy sugerują, jakoby nadawcą wiadomości był sam Elon Musk. Przedsiębiorca rzekomo rozdaje użytkownikom Bitcoiny.  […]

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy