Zarządzanie danymi

Media społecznościowe, zakupy online, pobieranie usług od zaufanych firm – na całym świecie użytkownicy Internetu udostępniają w nim swoje dane. Często robią to nieświadomie, nie zdając sobie sprawy z szeregu konsekwencji. A te niestety są niemałe. Dzisiaj dowiesz się, czy dane i bezpieczeństwo mogą iść w parze oraz po co firmom program antywirusowy. 

Dane liczone w milionach

Nowoczesne technologie niewątpliwie wniosły wiele dobrego. Dostęp do nich ma jednak swoją cenę – twoje dane. Podczas gdy zwykłe zamówienie obiadu z dowozem wydaje nam się czymś zupełnie niewinnym, w ciągu minuty takich zamówień pojawia się kilka tysięcy. Oznacza to kilka tysięcy podanych nazwisk, adresów i preferencji. Wszystkie te dane wesoło krążą po sieci i służą usługodawcom, często narażając twoje bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by każda firma chroniła interesy osób, dobrowolnie powierzających im swoje cenne dane.

Bezpieczeństwo w firmach a program antywirusowy

Nie bez powodu powstało RODO. Zadaniem rozporządzenia jest nie tylko chronić dane konsumenta, ale też kontrolować działania firm w tym zakresie. Zaufanie klienta jest dla nich najwyższą wartością. Negatywna opinia publiczna najczęściej wiąże się z upadkiem firm, dlatego każda z nich musi szczególnie dbać o bezpieczeństwo klientów. Przetwarzając dane należy więc poważnie rozważyć, czy działania przynoszą więcej pożytku niż szkody. Świadomi konsumenci zdają sobie sprawę, jak ważne są ich dane. Obawy o nadużycie nie są bezpodstawne. Usługodawcy muszą zatem zapewnić im pełne bezpieczeństwo. Dziś wszystkie dane przechowywane są na komputerach. Program antywirusowy G DATA Business dedykowany firmom chroni dane ich klientów i dodatkowo zabezpiecza przed atakami, takimi jak ransomware.

Ograniczyć dane

Skoro twoje dane tak często wędrują po Internecie, dlaczego po prostu nie przestać ich tam wrzucać? Niestety w dzisiejszym świecie nie jest to takie łatwe. Większość firm oferuje usługi online a całkowite zrezygnowanie z nich nie jest do końca możliwe. To rozpędzona machina, której nie da się już zatrzymać. Każde narzędzie w niepowołanych rękach może być źle wykorzystane. Należy jednak pamiętać, że wciąż to człowiek i jego potrzeby są najważniejsze. Wykwalifikowani ludzie, którzy znają wartość danych, nadają technologii właściwy tor. Już nie tylko pracownicy działów informatycznych, ale też wszyscy użytkownicy Internetu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo w sieci. Aby dobrze chronić swoje dane, zainstaluj program antywirusowy G DATA, ostrzegający przed zagrożeniami i atakami hakerów.

Bezpieczeństwo w zarządzaniu

Odpowiedzialne zarządzanie to klucz do osiągnięcia równowagi między dostępnością danych a ich bezpieczeństwem. Każde przedsiębiorstwo jest wyjątkowe i posiada specyficzne grono odbiorców. Zasady narzucane przez firmy muszą być zatem wygodne i akceptowane przez klientów – w innym przypadku nie będą się do nich stosować. Równie ważne jest spokojne tempo działań. Nie wszystko na raz – dobre fundamenty są podstawą późniejszego wzrostu. 

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy