Fatalni doradcy w sieci

W sieci znajdziesz specjalistów z każdej dziedziny życia. Nie inaczej jest w przypadku cyberbezpieczeństwa. Doradców jest wielu, a ile głosów, tyle opinii. Skąd masz wiedzieć, jak dobrze zabezpieczyć sprzęt? I czy naprawdę nie potrzebujesz antywirusa? Poznaj 5 najgorszych porad od fatalnych doradców z sieci! Dobrze radzimy – lepiej ich nie słuchać.

5 porad od fatalnych doradców

Fatalni doradcy w sieci, jak w życiu – pojawiają się zawsze. Tylko Twoją decyzją jest to, czy ich posłuchasz. Dobrze radzimy, by tego nie robić. Oto 5 najgorszych porad w kwestii cyberbezpieczeństwa:

  1. Silne hasła wystarczą, by dobrze zabezpieczyć konta

W Internecie wiele mówi się o tym, jak ważne są silne hasła. To prawda – silne hasła są podstawą bezpieczeństwa Twoich kont, jednak nie gwarantują go w stu procentach. Na bezpieczeństwo internetowych profili składa się wiele warstw, m. in. uwierzytelnianie dwuskładnikowe i dobry antywirus. Równie przydatny w procesie ustalania haseł może okazać się menedżer haseł. Silne hasło jest tylko jedną z warstw, a doświadczony haker łatwo sobie z nim poradzi.

  1. Głowa na karku uchroni Cię przed atakiem hakera

Jeśli wciąż wierzysz, że zdrowy rozsądek i nie klikanie w przypadkowe linki uchroni Cię przed atakiem hakera, bardzo możesz się pomylić. W swoich działaniach hakerzy stosują szereg socjotechnik, przed którymi trudno jest się bronić nawet największym twardzielom. Dowód? Proszę bardzo! Spójrz, ilu ludzi nabrało się na ostatnią kampanię z użyciem OLX i WhatsAppa, a także przeczytaj, jak oszuści potrafią wykorzystać Twoje uczucia

  1. Nic nie poradzisz, jeśli nie jesteś informatykiem

Wielu ludzi wciąż tkwi w przekonaniu, że nie są w stanie samodzielnie zadbać o swój sprzęt, a wizyta u informatyka raz na zawsze ochroni ich przed atakami hakerów. Nic bardziej mylnego! Przeprowadzając ataki, hakerzy nie skupiają się na technicznych aspektach Twojego sprzętu, a wykorzystują Twoje słabości. Najczęściej namawiają Cię do otwarcia groźnego linku lub wysłania “niewielkiej” sumy pieniędzy. Dla własnego bezpieczeństwa dowiedz się, jak działa phishing.

  1. Twoje życie jest zbyt nudne, by mogło zainteresować hakera

… pomyślało ¾ użytkowników Internetu. Prawdą jest jednak, że atak ze strony hakera może spotkać każdego z nas. Zobacz, co spotkało Macieja z zespołu G DATA! Aby zostać potencjalną ofiarą wystarczy, że posiadasz jakiś profil social media lub prowadzisz bankowość internetową. Dobrze radzimy – chroń swoją prywatność. Sprawdź, dlaczego warto unikać wrzucania zdjęć do sieci.

  1. Nie potrzebujesz antywirusa 

To zdecydowanie najgorsza z porad fatalnych doradców. Dobry program antywirusowy jest w rzeczywistości ochroniarzem wszystkich Twoich urządzeń. Chroni wszystko to, czego Ty fizycznie nie umiesz ochronić. Dba o Twoje hasła, wyłapuje groźne strony, rozpoznaje niebezpieczne linki. Dodatkowo zabezpiecza Twoje zdjęcia, filmy, pliki i konta bankowe. Jedyną radą na wirusy i hakerów jest skuteczny antywirus.

Rada na wirusy – antywirus G DATA

Nie warto słuchać fatalnych doradców! Jeśli po przeczytaniu artykułu zastanawiasz się nad wyborem antywirusa, dobrze radzimy wybór najlepszego rozwiązania. Pakiet G DATA Internet Security zawiera w jednym miejscu wszystko, czego potrzebujesz. To jedyna tak skuteczna rada na wirusy. Dodatkowo chcąc chronić swojego smartfona, wybierz program antywirusowy G DATA Mobile Security Android. Antywirusy G DATA to ochrona dla całej rodziny. Już dziś przekonaj się, jak pachnie bezpieczeństwo!

Sprawdź na: https://radanawirusy.pl

Może Ci się spodobać

2 Komentarze

  1. […] na naszym blogu pojawił się już motyw fatalnego doradcy w sieci. Idąc tym tropem, dziś przedstawiamy Ci listę najgroźniejszych internetowych stereotypów. […]

  2. […] fatalnych doradców o komputer wystarczy zadbać od święta. Z pomocą przychodzi wujek informatyk. Wyczyści, poklika […]

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy