Święta Bożego Narodzenia to czas radości i uśmiechów. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na zasłużony odpoczynek. Dla ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa okres przedświąteczny wiąże się z natłokiem pracy i obowiązków. W szale gwiazdkowych zakupów hakerzy odnajdują idealne okazje do ataku. Jeśli w te święta chcesz poczuć się w pełni bezpiecznie, koniecznie przeczytaj resztę artykułu!

Boże Narodzenie spędzone za biurkiem

W grudniu nie ma nic gorszego, niż święta spędzone w pracy. Niestety – dla niektórych pracowników jest to smutna tradycja. Zwłaszcza, gdy firma nie dba o odpowiednie zabezpieczenia. To właśnie w czasie świąt Bożego Narodzenia hakerzy mogą dać popis swoich umiejętności. 

Ataki ransomware i DDoS z pewnością nie będą mile widziane podczas spokojnego, wigilijnego poranka. Szczególnie teraz nacisk kładziony na kwestie cyberbezpieczeństwa powinien być znacznie silniejszy. Szkolenia pracownicze i odpowiednia polityka firmy to tylko niektóre z elementów zabezpieczających. W trosce o bezpieczeństwo twojej firmy i klientów, zapewnij jej bezkompromisowy program antywirusowy G DATA Business. Dodatkowo listę wszystkich podstawowych zabezpieczeń znajdziesz tutaj.

Bezpieczeństwo w twoim domu

Dziś hakerzy atakują już nie tylko korporacje i mniejsze przedsiębiorstwa, ale też prywatnych użytkowników Internetu. 

“W końcu kiedy najchętniej zapłacisz okup, jeśli nie w czasie świąt? Napaść na twoje dane to ostatnie, czego się spodziewasz, spędzając miły wieczór w gronie rodziny…” – wskazuje Łukasz Nowatkowski, G DATA Software.

“Niestety takie sytuacje ciągle się zdarzają. Z punktu widzenia hakerów szał przedświątecznych zakupów jest idealną okazją do ataku. Zasypują cię spamem i ofertami, wysyłają fałszywe faktury, dodają groźne załączniki. Trudno się połapać w gąszczu wszystkich wiadomości. Odbierając pocztę elektroniczną, dokładnie sprawdzaj treść każdego maila. Szukaj literówek i błędów w adresie strony. Nie ufaj superofertom, nie podawaj numerów kont bankowych.” – dodaje Nowatkowski.

Bezwzględne bezpieczeństwo twojego sprzętu zapewnia niezawodny G DATA Antivirus. Z nim niestraszne ci będą wszystkie ataki –  od phishingu po ransomware. 

Niezawodna ochrona przez cały rok

Chroń się przed atakami hakerów nie tylko w czasie świąt. Z G DATA to możliwe! Antywirusy G DATA zapewniają ci pełnię bezpieczeństwa przez cały rok. Nieważne z jakiego urządzenia korzystasz, mamy dla ciebie dobre rozwiązanie. Również dla twojej firmy! Wraz z pierwszą gwiazdką pokaż swoim bliskim, jak bardzo ci na nich zależy. Podaruj im osobistego ochroniarza, niezawodną protekcję danych i pieniędzy. Czas Bożego Narodzenia może być naprawdę magiczny z najlepszymi programami antywirusowymi G DATA.

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  1. […] tutaj przytoczyć również nasz ostatni artykuł o oszustwach internetowych lub zagrożeniach, które czyhają na Was w […]

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy