Ruszył konkurs dla szkół podstawowych, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Klikaj bezpiecznie”.

– Celem konkursu jest edukacja najmłodszych oraz ich rodziców na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu – mówi Łukasz Nowatkowski z firmy G DATA. – W ostatnim okresie wiele usłyszeć można było o niebezpiecznych wyzwaniach internetowych, czy wyłudzaniu danych, które dzieci bez problemu podawały internetowym „kolegom”. Akcja „Klikaj bezpiecznie” i konkurs jest odpowiedzią na pojawiające się niebezpieczeństwa – dodaje ekspert z G DATA.

W ramach konkursu opiekun/nauczyciel klasy powinien zorganizować zajęcia pod tytułem „Klikaj bezpiecznie”, promujących bezpieczne korzystanie z komputera i internetu. Następnie wraz z uczniami stworzyć pracę kreatywną (zdjęcie, filmik itp.), realizującą temat „Bezpieczne klikanie – czyli jakie?”. W pracy (na kartce, na tablicy) powinno pojawić się hasło: #klikajbezpiecznie

Dodatkowo organizator stworzył wzór „umowy” między dzieckiem i rodzicem, w którym wyszczególnił najważniejsze aspekty związane z korzystaniem z internetu. Umowę będzie można pobrać ze strony konkursowej.

A jakie są nagrody? Do wygrania są oprogramowania antywirusowe dla szkolnych komputerów, rzutnik, tablet oraz wiele atrakcyjnych gadżetów dla najmłodszych!

Konkurs trwa do 20 marca. Głównym organizatorem jest G DATA – prowadząca akcję edukacyjną „Klikaj bezpiecznie”. Konkurs wspiera firma Overmaxx i magazyn M jak Mama.

Wszystkie materiały oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie w zakładce KONKURS 

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy