Cześć! Dziś przychodzimy z postem o jednych, z naszych ulubionych użytkowników Internetu. Przed przeczytaniem posta zachęcamy do przymrużenia oka! 😉

Rodzaje użytkowników Internetu:

  • Troll – na żywo nikt ich nigdy nie widział, za to w Internecie spotkacie ich na każdym kroku. Poznacie ich po charakterystycznych komentarzach, które po sobie zostawiają – utrzymanych w nienawiści do świata opakowanych w ich własną filozofię.
  • SELFIElover – biją rekordy guinessa w udostępnianiu zdjęć swojej twarzy. Nastawieni na dużą ilość lajków. Popadają w depresję, gdy liczba polubień nie jest liczona w setkach.
  • Hejter – temu osobnikowi jeszcze nikt nigdy nie dogodził. Z tego powodu nienawidzi świata, co wyraża w swoich wypowiedziach w internecie. Najchętniej komentuje treści, których nigdy nie przeczytał, odnosi się więc do nagłówków.

200H

  • Gracz – w życiu realnym zazwyczaj koczują tylko w swoich jaskiniach, skąd podbijają świat internetowy, wcielając się w rolę wojowników i ninja.
  • AntyInternauta – na co dzień udaje, że świat wirtualny go nie interesuje. Z Facebooka regularnie wyrzuca znajomych, nie ma swojego zdjęcia i blokuje dostęp do wszystkich swoich danych. Jednak mimo to codziennie godzinami śledzi konta innych osób.
  • Stalker – nie jest groźny, choć niektórzy mają powody, aby się go obawiać. Śledzi wszystko, wszystkich, zawsze i wszędzie. Jeśli masz jakieś pytania ze świata social media – on odpowie na każde z nich.

Jakie jeszcze typy internautów znacie? Pochwalcie się w komentarzach! Jesteśmy bardzo ciekawi :).

A teraz czas na chwilę powagi. Powyższe wątki przedstawione w zabawnej formie powinny mimo wszystko zwrócić uwagę na pewne problemy. Prześladowanie w sieci, cyberbulling, stalking – to w rzeczywistości bardzo poważne przykrości i uczulamy rodziców na to, aby uczyli dzieci mądrze korzystać z komputera i internetu. Warto porozmawiać ze swoją pociechą o zagrożeniach, jakie czyhają w sieci, uprzedzić o ewentualnych konsekwencjach i nauczyć reagować. Dziecko powinno mieć poczucie wsparcia i jeśli tylko zauważy niepokojące zachowanie internauty – powinno dać nam sygnał, że taka sytuacja ma miejsce. Śledźcie naszego bloga, a dowiecie się więcej :). Wkrótce poruszymy jeszcze więcej wątków dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy