Senior w internecie

Trudno dziś wyobrazić sobie świat bez nowoczesnych technologii. I choć Internet jest pełen młodzieży, również seniorzy chętnie z niego korzystają. Z roku na rok coraz więcej seniorów dołącza do grona użytkowników mediów społecznościowych. Jeśli Ty też pragniesz postawić swój pierwszy krok w Internecie, koniecznie przeczytaj nasz miniporadnik! 

Co seniorzy robią w Internecie?

Mimo wieku seniorzy wciąż chcą iść z duchem czasu. Tu z pomocą przychodzi Internet! Seniorzy są w nim równie aktywni, co młodzież. Chętnie korzystają z mediów społecznościowych, gdzie mogą obserwować i komentować poczynania znajomych i rodziny, ale również pielęgnować swoje hobby. Na Facebooku nie brakuje stron poświęconych roślinom, kuchni, a nawet szydełkowaniu! Seniorzy w Internecie często korzystają też z poczty i bankowości elektronicznej, a niektórzy nie boją się nawet zakupów online! Możliwości jest naprawdę wiele. Na początek poszukaj treści, które są dla Ciebie przyjemne – dzięki temu szybko zapomnisz o strachu! A jeśli zakładanie kont sprawia Ci kłopot, poproś bliską osobę o pomoc.

Na co seniorzy powinni uważać w Internecie?

Portale społecznościowe są dziś nie tylko miejscem rozrywki, ale również podstawowym źródłem komunikacji z bliskimi. Z tego powodu warto mieć konto na choć jednej z platform. Pamiętaj jednak, żeby dbać przy tym o swoją prywatność. I nie dotyczy to tylko seniorów! W Internecie szczególnie łatwo jest spotkać osobę o złych zamiarach. Co zrobić, żeby chronić swój profil?

  • Unikaj podawania poufnych informacji – uzupełnianie wszystkich danych o sobie naprawdę nie jest konieczne. Nikt obcy nie zyska dostępu do Twojego numeru telefonu, jeśli nie wpiszesz go przy zakładaniu konta.
  • Uważaj, co udostępniasz – co raz trafi do Internetu, na zawsze tam pozostanie. Zanim umieścisz zdjęcie w Internecie, zastanów się, czy za kilka lat nadal będziesz chciał je tam widzieć.
  • Nie odpowiadaj na podejrzane wiadomości – w Internecie każdy może się do Ciebie odezwać. Jeśli nie znasz danej osoby, a w dodatku pisze ona łamaną polszczyzną, lepiej od razu usunąć wiadomość. To samo dotyczy poczty elektronicznej! Po drugiej stronie może kryć się oszust.

Ochrona dla seniorów w Internecie

W Internecie roi się od oszustów, którzy wysyłając wiadomości z groźnymi linkami, chętnie spróbują dobrać się do Twojego komputera. Szczególnie narażeni są seniorzy, którzy stawiając pierwsze kroki w Internecie, często nie znają jeszcze ich przebiegłych chwytów. Na szczęście nie musisz się tym martwić! Niezależnie od wieku program antywirusowy G DATA AntiVirus zadba o Twoją prywatność. Wystarczy zainstalować go w swoim komputerze – to takie proste! Spróbuj i już dziś ciesz się światem Internetu!

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy