Zima trwa, więc czas na urlop zimowy i śnieżne szaleństwo! Jak sprawić, aby ten czas został maksymalnie wykorzystany? Jak się okazuję, aby wypocząć, wcale nie potrzebujemy długiego urlopu. Istotne jest, aby się do niego dobrze przygotować i w pełni go wykorzystać. Tylko jak to zrobić?

Jak dobrze wykorzystać czas wolny? G DATA radzi:

Priorytet nr 1: Wypoczynek

Kluczową kwestią skutecznego wypoczynku jest sama chęć wypoczęcia. Nie jest łatwo „zresetować” umysł, dlatego na samym początku warto odłożyć zegarek do szuflady i skupić się na tym, co jest tu i teraz.

Skoncentruj się na sobie

Skoro już jesteś na wyjeździe, który ma zapewnić Ci odskocznie od codzienności, to nie bój się z niej skorzystać. Stawiaj siebie na pierwszym miejscu. Wszystkie maile i telefony służbowe odłóż na drugi plan. Jeśli jednak nie potrafisz rozstać się ze swoim smartfonem — zapewnij mu pełne bezpieczeństwo podczas zimowych szaleństw. Przed wyjazdem zainstaluj na nim oprogramowanie, które w razie konieczności pozwoli na zdalne wykasowanie danych, blokadę urządzenia lub jego lokalizację za pomocą GPS. Co ważne, dobrze, jeśli aplikacja również pozwali wykryć nieautoryzowaną zmianę karty i samodzielnie zablokuje urządzenie, jednocześnie powiadamiając o tym prawowitego użytkownika.

Korzystanie z darmowego WiFi

Podczas wyjazdu nie sposób jest, nie zajrzeć na portale społecznościowe, albo zwyczajnie skorzystać z wyszukiwarki google. Przebywając na lotniskach albo w kawiarniach często korzystamy z darmowego WiFi. Czy jednak jest to bezpieczne? – Korzystanie z sieci publicznych wiąże się z ryzykiem przejęcia wrażliwych danych – mówi Robert Dziemianko z firmy G DATA, która dostarcza oprogramowanie antywirusowe. – Cyberprzestępcy mogą wykorzystywać otwarte sieci, aby uzyskiwać dostęp do naszych wiadomości e-mail lub wykradać dane dostępowe. Każdy, kto chce bezpiecznie i anonimowo korzystać z internetu powinien stosować rozwiązanie VPN (będące częścią pakietów antywirusowych), które w pełni ochroni jego wrażliwe dane i transmisję danych — dodaje ekspert.

Z głową w chmurach!

Decydując się na wczasy, warto pozwolić sobie na kilka wolnych od planów dni. Zbyt duża intensywność atrakcji na wyjeździe może stać się źródłem zmęczenia, a nie odpoczynku. Dlatego, to dobry moment na chodzenie z głową w chmurach, bez konkretnego planu.

Przemyślany powrót

Powroty bywają trudne, ale i na to znajdzie się sposób. Eksperci radzą, aby zaplanować urlop tak, aby zostawić sobie jeszcze dzień lub dwa na przygotowanie się do obowiązków, które na nas czekają. Innym rozwiązaniem jest powrót w środku tygodnia, co przyczyni się do wydłużenia weekendu przed pracą.

A jakie są Wasze sposoby na udany urlop zimowy?

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy