Wakacje 2021

Nadszedł czerwiec, a razem z nim długo wyczekiwane wakacje. Czas na relaks i dobrą zabawę! W czasie wakacyjnych szaleństw nie warto jednak rezygnować z bezpieczeństwa. Sprawdź, jak w 5 prostych krokach zadbać o bezpieczeństwo podczas tegorocznych wakacji.

Wakacje 2021 – kiedy?

Ostatni rok szkolny był dla wszystkich uczniów nie lada wyzwaniem. Również rodzice i nauczyciele zostali wystawieni na próbę – wszystko przez pandemię koronawirusa. Dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu rok szkolny 2020/2021 mógł być realizowany w formie zdalnej. Dziś, gdy obostrzenia powoli się luzują, uczniowie znów mogą wyjść z domów i spędzić wspólnie wakacje! Od kiedy wakacje 2021? Wakacje 2021 zaczynają się w sobotę 26 czerwca. Dzień wcześniej (25 czerwca 2021) uczniowie pożegnają rok szkolny 2020/2021.

Bezpieczne wakacje w 5 krokach

To nie mit, że wakacyjne szaleństwa bywają niebezpieczne. W czasie wakacji warto zadbać o własne zdrowie i prywatność. Zabawy w gronie przyjaciół sprzyjają nie tylko realnym wypadkom, ale też licznym atakom hakerów. Oto 5 kroków do pełnego bezpieczeństwa podczas wakacji:

  1. Bezpieczny komputer to bezpieczne plany

Twój komputer może być narażony na ataki hakerów zanim jeszcze wyjedziesz na wakacje. Internet pełen jest wirusów i fałszywych stron, również tych oferujących wycieczki. Aby nie dać się złapać, chroń urządzenie antywirusem. Dobry antywirus (G DATA AntiVirus) zatrzyma hakerów i zapewni Ci pełnię bezpieczeństwa.

  1. Kody QR traktuj z ostrożnością

Dzięki nowoczesnej technologii osoby zaszczepione nie muszą przejmować się ograniczeniami w te wakacje. Profil Zaufany umożliwia obywatelom Polski pobranie indywidualnego kodu QR, świadczącego o przyjęciu pełnej dawki szczepienia. Bez dokumentów i bałaganu w papierach! Jednak uwaga – kody QR bywają niebezpieczne. Więcej w tej sprawie dowiesz się tutaj.

  1. Nie korzystaj z publicznych sieci Wi-Fi

Wbrew pozorom, darmowe Wi-Fi w galerii to wcale nie taka fajna sprawa. Osoby korzystające z publicznych sieci Wi-Fi narażone są na ataki typu Man in the Middle. Między urządzeniem a otwartą siecią wytwarza się połączenie, które może zostać przechwycone przez osobę z zewnątrz. Tym sposobem trafisz na zmanipulowane strony – lepiej nie ryzykować. 

  1. Uważaj, co wrzucasz do sieci

Wakacje w górach, a może za granicą? Niezależnie od miejsca, lepiej nie wrzucać zdjęć na social media. Jeśli już się na to zdecydujesz, koniecznie wyłącz geolokalizację urządzenia. Taki mały szczegół może dać złodziejom do zrozumienia, że od jakiegoś czasu Twój dom stoi pusty. Koniecznie uświadom to dzieciom. 

  1. Antywirusa miej zawsze pod ręką

Czasy, gdy antywirus dostępny był tylko dla komputerów już dawno odeszły w niepamięć. Tablety i smartfony też pozostają bezpieczne. Zadbaj o urządzenia mobilne z antywirusem niemieckiej jakości G DATA Mobile Security Android. G DATA to codzienna kontrola aplikacji i skaner wirusów – gdziekolwiek jesteś.

Bezpiecznych wakacji!

W dobie pandemii bezpieczeństwo to podstawa. Tak mało wystarczy, by je zachować. Cały zespół G DATA życzy Ci zdrowych i bezpiecznych wakacji. Klikaj bezpiecznie z antywirusami G DATA!

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  1. […] do Internetu, na zawsze w nim pozostanie. Dlatego zanim zdecydujesz się na dodanie kolejnej fotki ze wspólnych wakacji, zastanów się, czy na pewno tego […]

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy