Ponad 1000 zaangażowanych dzieci, setki zdjęć, dziesiątki filmików oraz wiele godzin lekcyjnych przeznaczonych na omówienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu – tak w skrócie można podsumować pierwszą edycję ogólnopolskiego konkursu, organizowanego w ramach akcji społecznej „Klikaj bezpiecznie”.

– Głównym celem konkursu było dotarcie do jak największej liczby maluchów, które stają się lub stały pełnoprawnymi użytkownikami internetu – tłumaczy Łukasz Nowatkowski z firmy G DATA, która organizowała konkurs.

W ramach konkursu nauczyciel klasy miał za zadanie zorganizować zajęcia pod tytułem „Klikaj bezpiecznie”, promujące bezpieczne korzystanie z komputera i internetu. Kolejnym krokiem było stworzenie z uczniami pracy kreatywnej, realizującej temat „Bezpieczne klikanie – czyli jakie?”.

– Mieliśmy duży dylemat z wyborem zwycięzcy, ponieważ kreatywność dzieci naprawdę nas zaskoczyła. Szkoły wysyłały nie tylko filmiki, czy zdjęcia, ale także plakaty, prezentacje, a nawet wierszyki – mówi Robert Dziemianko z firmy G DATA. – Co ciekawe, niektórzy z małych uczestników podesłali nam też jako dowód przyswojonej wiedzy, podpisaną umowę dziecko- rodzic (dostępną na stronie konkursowej), w której wyszczególniliśmy najważniejsze aspekty związane z korzystaniem z internetu – dodaje Robert Dziemianko.

A kto został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu “Klikaj bezpiecznie”?

Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie! Serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonego filmiku!

zdjęcie z przyciskiem

To jednak nie koniec akcji! Głównym kanałem komunikacji, łączącym wszystkie działania i wspierającym wymianę informacji jest nasz blog, na którym na bieżąco publikowane są nowe treści. To właśnie tu będzie można znaleźć najnowsze komunikaty, porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie, komentarze ekspertów, czy informacje o konkursach.

Materiały udostępniane w social mediach promowane są hasztagiem #klikajbezpiecznie

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy