Nie ufaj fatalnym doradcom

Zdaniem fatalnych doradców o komputer wystarczy zadbać od święta. Z pomocą przychodzi wujek informatyk. Wyczyści, poklika – problem załatwiony. Ale czy na pewno? Co w zeszłym roku odkryli specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa? Dobrze radzimy – zacznij dbać o swój komputer.

Tylko informatyk zadba o Twój sprzęt

Jeśli nadal tak myślisz, musiałeś posłuchać rad fatalnych doradców! Nie zapominaj, że Twój komputer przechowuje prywatne zdjęcia, filmy, hasła i dokumenty. Szkoda by było, gdyby wpadły w niepowołane ręce.

Wiele osób myśli jednak, że nie są w stanie dobrze zaopiekować się swoim sprzętem, a jedyną radą na wirusy jest wizyta u specjalisty. W jednym z poprzednich artykułów wspominaliśmy już, dlaczego to mit. Przypominamy: podczas ataku hakerzy nie dbają o to, w jakiej kondycji jest Twój komputer. Interesujesz ich Ty i pieniądze na Twoim koncie. Używając różnych socjotechnik, nakłaniają Cię do kliknięcia w groźny link lub przelania niewielkiej sumy pieniędzy. Głowa na karku to za mało, by się bronić (o czym pisaliśmy już tutaj). Wujek informatyk od święta dba o Twój sprzęt? To świetnie! Pamiętaj jednak, że do zachowania pełni bezpieczeństwa potrzebna Ci będzie codzienna kontrola urządzeń. 

Fatalni doradcy – co Ci przez nich grozi?

Powodów, dla których nie potrzebujesz codziennej kontroli sprzętu jest mnóstwo. Powodów, dlaczego jej potrzebujesz jest za to jeszcze więcej. Dziś przedstawiamy Ci 3 najważniejsze:

  • zagrożenie czyha na każdym kroku 

Internetowe wirusy rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie. Możesz spotkać je wszędzie – na forach, czatach, w swojej skrzynce e-mail. Prawdziwą wylęgarnią wirusów są jednak media społecznościowe. Strzeż się, jeśli z nich korzystasz.

  • liczba ataków z każdym dniem rośnie

W dobie pandemii koronawirusa większość pracowników zaznała smaku home office. Tylko w drugim kwartale zeszłego roku liczba cyberataków wzrosła aż o 154%! To ogromny przeskok. Więcej dowiesz się w tym artykule. Jeśli nadal nie wierzysz, że atak może spotkać też Ciebie, sprawdź jak działa phishing.

  • możesz stracić więcej, niż tylko pieniądze

Prawdą jest, że głównym celem hakerów są Twoje pieniądze. To jednak nie wszystko, co mogą Ci ukraść. Niezabezpieczone zdjęcia, filmy, dokumentacja medyczna. Wszystko, na czym Ci zależy, może stać się ich własnością. Jak? Dowiedz się więcej o ataku ransomware.

Dobrze radzimy, jak dbać o komputer

Jak się okazuje, wujek informatyk nie jest prawdziwą radą na wirusy. Jedyną słuszną radą na wirusy jest dobry program antywirusowy. To cichy ochroniarz, tarcza, która chroni Cię przed wirusami. Kompleksowe antywirusy G DATA mają wszystko, czego potrzebujesz. G DATA AntiVirus to podstawowa ochrona przed zagrożeniami. Posiada innowacyjny skaner wirusów i chroni bankowość internetową. A jeśli nie lubisz ograniczeń, postaw na pakiet G DATA Total Security – totalną ochronę przed wirusami. Nasze antywirusy aktualizują się same! Dobrze radzimy – postaw na bezpieczeństwo każdego dnia z G DATA.

Sprawdź na: radanawirusy.pl

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy