Awaria Facebooka

Poniedziałkowe popołudnie było dla internautów niemałym zaskoczeniem. Świat zamarł, gdy okazało się, że większość aplikacji nie działa. Co stało się z Facebookiem i pokrewnymi stronami? Jak awaria wpłynęła na życie i biznesy użytkowników? Kto wyszedł z awarii obronną ręką? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Awaria Facebooka – przyczyny

Urwany kontakt, niewysłane wiadomości, ogólna dezinformacja – to właśnie spotkało internautów z całego świata. Około godziny 17:40 awarii uległ nie tylko Facebook, ale też reszta podległych mu aplikacji – Instagram, WhatsApp, Messenger. Według dostępnych źródeł powodem awarii był błąd protokołu BGP, dzięki któremu spółka może komunikować się z resztą Internetu. Korzystając wyłącznie z facebookowych aplikacji, wielu użytkowników myślało, że awaria dotyczyła całej sieci.

Awaria Facebooka – skutki

Popularne komunikatory na dobre wyparły inne formy rozmów na odległość. Ich awaria nie była jednak tragiczna w skutkach. Błąd aplikacji sprawił, że wiadomości SMS na chwilę wróciły do łask

Monopol jednego dostawcy wiele nauczył za to właścicieli biznesów, którzy komunikację z klientem w całości oparli na stronach Facebooka. Awaria strony skutecznie uniemożliwiła im dalszą pracę w mediach społecznościowych. I choć dziś mogą się z tego śmiać, czas awarii z pewnością był dla nich stresujący.

Również sam Facebook wiele stracił na awarii. Poniedziałkowy błąd kosztował go ponad 5-procentowy spadek cen akcji na giełdzie. Tym samym Mark Zuckerberg spadł w rankingu najbogatszych ludzi świata.

Awaria Facebooka – kto się cieszy?

Awaria Facebooka i pozostałych aplikacji wprawiła w osłupienie ludzi z całego świata. Nie mogąc złapać połączenia, internauci gromnie udali się do największej konkurencji Facebooka. Poniedziałkowym popołudniem serwis Twitter odnotował rekordową liczbę użytkowników. Tym sposobem zaniepokojone osoby zyskały dostęp do najświeższych nowinek i informacji.

Awaria Facebooka – wnioski

Jeśli awaria Facebooka dała komuś nauczkę, z pewnością byli to właściciele biznesów. Oto najważniejsze wnioski, które warto wynieść z tej lekcji:

  • Korzystaj z usług wielu dostawców! Mała awaria jednego z nich nie powstrzyma Cię przed dalszą pracą. 
  • Rób kopie zapasowe! Jeśli właściciel Twoich treści nagle zniknie z sieci, przynajmniej nie stracisz wszystkich swoich danych.

Wiadomość o awarii Facebooka skłoniła do przemyśleń również wielu internautów. Uzależnieni od świata social mediów, w końcu znaleźli chwilę na realizację swoich pasji. Może jednak warto czasem wyłączyć telefon i skupić się na wspólnej rzeczywistości?

Antywirus na wypadek awarii

Awaria Facebooka pokazała, jak ważne jest robienie kopii zapasowych. Z odpowiednim programem antywirusowym nie musisz się tym martwić. Antywirus G DATA Internet Security zrobi to za Ciebie! Korzystając z pakietu, każdy Twój dokument jest bezpieczny w chmurze. Zabezpiecz się na wypadek awarii i już dziś poznaj antywirusy G DATA!

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Dobrze radzimy