Bitcoiny od Elona Muska

W ostatnim czasie skrzynki pocztowe Gmaila zalewają się podejrzanymi treściami. Nowa kampania spamowa składa się z ciągu przypadkowych liter i niebezpiecznego załącznika. Myślisz, że Elon Musk przysłał Ci Bitcoiny? Sprawdź, co wymyślili hakerzy i jak nie paść ofiarą ich gry!

Bitcoiny od Muska – o co chodzi?

Fala podejrzanych maili uderzyła w użytkowników Gmaila. Od początku miesiąca na ich skrzynki trafiają wiadomości, których treść brzmi mniej więcej KFVP GSBR OG GWQJVPBRJ. Oprócz przypadkowych liter, grono odbiorców otrzymało załączniki – pliki HTM. Ich nazwy sugerują, jakoby nadawcą wiadomości był sam Elon Musk. Przedsiębiorca rzekomo rozdaje użytkownikom Bitcoiny

Wiadomość Gmail od Muska

Jeśli dostałeś podobną wiadomość, możesz być pewny, że ktoś próbuje Cię oszukać. W rzeczywistości to nie Elon Musk do Ciebie pisze, ale grupa przebiegłych oszustów. Najnowsza kampania spamowa to kolejny raz, gdy hakerzy zbierają żniwo za sprawą klasycznego phishingu.

Co się kryje w mailu?

Gmail, stworzony i rozwijany przez Google, od lat chwali się najlepszym filtrem antyspamowym. Czy zawsze jest skuteczny? Jak widać, tym razem coś poszło nie tak. Maile, które system powinien przekierować do spamu, bez problemu trafiają na skrzynki odbiorców. Co grozi osobie, która kliknie w załącznik?

  • przekierowanie na podejrzaną stronę (zakup kryptowalut, treści erotyczne etc.)
  • otrzymanie fałszywej oferty nie do odrzucenia
  • zainfekowanie sprzętu

Co to oznacza dla Ciebie? Niestety nic dobrego. Hakerzy zarabiają na ruchu z podejrzanych stron. Klikając w załącznik, generujesz ruch i napędzasz ich do dalszego działania. Dostałeś nad wyraz atrakcyjną ofertę? Nigdy jej nie przyjmuj! Możesz mieć pewność, że stracisz pieniądze.

Hakerzy z Gmaila – jak się bronić?

Jeśli dostałeś podejrzaną wiadomość, koniecznie ją usuń lub oznacz jako spam. Samo odczytanie maila nie grozi katastrofą, jednak przypadkowe pobranie pliku może skończyć się źle. Jest na to rada! Z pomocą przychodzi dobry pakiet antywirusowy. Program G DATA AntiVirus to wszystko, co najlepsze dla Twojego sprzętu. Codzienne aktualizacje sprawiają, że szybko wychwytuje i pozbywa się zagrożeń, a innowacyjny skaner poczty sprawdzi załączniki pod kątem wirusów. Postaw na ekspertów – postaw na G DATA!

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Dobrze radzimy