Informacja Facebooka, jakoby WhatsApp miał dzielić z nim dane, szybko spotkała się z falą krytyki. Kilka dni temu Elon Musk na swoim Twitterze zaapelował do używania aplikacji Signal.

I choć niecodzienne treści na kanale Muska nikogo już dziś nie dziwią, ten raczej nie spodziewał się konsekwencji ostatniego wpisu.
Signal-szaleństwo
Aplikacja Signal to najlepsza alternatywa dla komunikatorów Facebooka. Lawina nowych użytkowników spadła na Signal po tym, jak Elon Musk oficjalnie zarekomendował ją na swoim Twitterze. Jak się później okazało, obciążenie i problemy z aktywacją konta to tylko drobne następstwa pechowego tweetu. Inwestorzy rzucili się na akcje spółki Signal Advance, która (o ironio!) nie miała z aplikacją zupełnie nic wspólnego. W wyniku nieporozumienia akcje Signal Advance skoczyły do poziomu, jakiego nikt się wcześniej nie spodziewał.
Siła dezinformacji
Sytuacja spółki Signal Advance pokazała, jak łatwo można sterować ludzkim zachowaniem. Ślepe podążanie za tłumem, zwłaszcza w Internecie, nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. I choć trudno to przyznać, prawdą jest, że winnym tego zdarzenia wcale nie był Musk. Jak w takim razie zabezpieczyć się przed dezinformacją?
- Sprawdzaj prawdziwość każdej informacji
Weryfikacja informacji znalezionych w Internecie to podstawa nie tylko bezpieczeństwa, ale też dobrego samopoczucia. W końcu nikt nie chciałby wygłosić steku kłamstw na forum publicznym. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie spotkał się z fejkową stroną Wikipedii. Witryna, którą może edytować dosłownie każdy nie jest zatem dobrym źródłem informacji. Warto zawsze sprawdzić dwa (lub nawet trzy!) razy. Inwestorzy kupujący akcje Signal Advance dostali już nauczkę na całe życie.
- Weryfikuj źródła
Strony tworzone przez cyberprzestępców są dopracowane do perfekcji i łudząco przypominają oryginały. Logowanie do sklepów internetowych, banków online czy kont social media wymaga podania poufnych informacji. Odwiedzając witryny, zwłaszcza za pośrednictwem linków, zawsze sprawdzaj ich prawdziwość. Możesz to zrobić szukając kłódki przy pasku wyszukiwarki lub drobnych literówek w adresie strony.
Warto tutaj przytoczyć również nasz ostatni artykuł o oszustwach internetowych lub zagrożeniach, które czyhają na Was w 20201.
Bezpieczeństwo mobilne
Urządzenia mobilne stały się dziś głównym źródłem informacji. Za sprawą różnych aplikacji i narzędzi rejestrują każdy twój ruch, dlatego tak ważne jest, by je chronić. G DATA posiada w swojej ofercie niezawodny program antywirusowy Mobile Security Android, kontrolujący złośliwe oprogramowanie i aplikacje. Nawet polecany przez Muska Signal! Nie zastanawiaj się i już dziś zdobądź strażnika dla swojego smartfona.
W trosce o twoją prywatność przygotowaliśmy darmowy webinar Nie daj się zrobić na szaro. Z jego pomocą dowiesz się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, robić zakupy online i nie paść ofiarą cyfrowych wyłudzeń. Skorzystaj już teraz i zgarnij 20% zniżki na nasze produkty!
[…] dni temu media zawrzały za sprawą niefortunnego wpisu Elona Muska (więcej informacji tutaj). Już od jakiegoś czasu Facebook i jego ochrona prywatności nie cieszą się dobrą sławą. W […]
[…] załączniki – pliki HTM. Ich nazwy sugerują, jakoby nadawcą wiadomości był sam Elon Musk. Przedsiębiorca rzekomo rozdaje użytkownikom […]