Kobieta pracująca w domu

Każde przedsiębiorstwo ma obecnie dostęp do wielu ważnych informacji oraz danych. Wykorzystuje się technologię praktycznie do wszystkiego. Od komunikacji, poprzez zawieranie umów, po ważne informacje przesyłane drogą mailową. Obecnie firmy są niezwykle mocno narażone na wszelkiego rodzaju ataki cyberprzestępców. Powinny więc wykorzystywać stabilne i nowoczesne rozwiązania, które okażą się nieocenionym wsparciem w każdej sytuacji. Jak wybrać program antywirusowy do firmy, aby spełniał on podstawowe, ale także zaawansowane wymagania i sprawiał, że możliwa będzie nie tylko bezpieczna praca w biurze, ale też zdalna?

Program antywirusowy do firmy

Najpierw warto wspomnieć o tym, jakich rozwiązań nie wybierać. Na pierwszym miejscu czarnej listy dla firm są darmowe programy antywirusowe. Są one odradzane użytkownikom prywatnym, a co dopiero przedsiębiorstwom. Oczywiście, jeżeli istnieje wybór między brakiem ochrony, a darmowym systemem, to warto mieć chociaż ten podstawowy program. Jednak ochrona danych przedsiębiorstwa to kwestia, na której nie należy oszczędzać. Program antywirusowy do firmy chroni przed wykradaniem danych, także tych klientów. Firmy, które nie mają odpowiedniego zabezpieczenia mogą po pierwszej awarii bezpieczeństwa narazić się klientom tak bardzo, że poniosą milionowe straty. Właśnie dlatego nie powinno się angażować w bezpłatne rozwiązania. Najlepiej od razu poszukiwać płatnych i sprawdzonych systemów. Kolejnymi programami, jakich należy unikać są systemy nieznanych w Polsce firm. Przede wszystkim nie będą w stanie dostarczyć informacji i umów po polsku, poza tym sama obsługa obcojęzycznego programu będzie mniej wygodna. Najbardziej wadę tego rozwiązania można odczuć podczas sytuacji kryzysowych, kiedy potrzebna jest natychmiastowa i solidna pomoc. Te dwie zasady to podstawowe kwestie, których nie powinno się bagatelizować. Wybierając program antywirusowy dla firmy należy dbać o to, by spełniał najważniejsze wymagania, tu nie ma kompromisów, chodzi przecież o bezpieczeństwo.

Antywirus dla firm – jaki powinien być?

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem zabezpieczeń przed wirusami i szkodliwym oprogramowaniem różnego typu w swojej firmie, to koniecznie sprawdź jaka technologia jest wykorzystywana. To, co powinno być podstawą antywirusa dla firm, to ochrona w czasie rzeczywistym. Dlaczego jest to takie ważne? Wirusy powinny być rozpoznawane przez program jak najszybciej. Najlepiej, aby antywirus odfiltrowywał część zagrożeń już na poziomie bramy i serwera. Kolejną ważną opcją jest zabezpieczenie operacji bankowych. Niezwykle istotny i należący do podstawowych funkcjonalności jest także firewall. 

Warto, aby wybrany system bezpieczeństwa posiadał ochronę antywirusową, której uzupełnieniem będzie zabezpieczenie przed ransomware, spamem i phishingiem. Taki zestaw sprawi, że wiele cyber ataków zostanie zablokowanych i nie wpłynie w żaden sposób na funkcjonowanie firmy.

Ochrona firmy przed wirusami

Bardzo dobrą cechą oprogramowania, które ma zapewniać ochronę firmy przed wirusami, jest personalizacja. Co oznacza to w praktyce? Różne firmy z innych branż potrzebują konkretnych zabezpieczeń. Dlatego też warto wybierać takie systemy, które umożliwiają dobór dodatkowych modułów, które będą idealnie dopasowane do konkretnego przedsiębiorstwa. Ochrona firmy przed wirusami to także odpowiednie zabezpieczenie przechowywania danych w chmurze. Obecnie najbardziej bezpieczne są systemy oferujące tworzenie kopii zapasowych w chmurze, która jest dodatkowo zabezpieczana. Dobrze jest wykorzystywać systemy posiadające kontrolę aplikacji, urządzeń i dostępu do internetu. Dzięki temu w każdej sytuacji można mieć świadomość ryzykownych sytuacji i daje to podłoże do rozmów z pracownikami oraz szkolenia ich. Najnowocześniejsze programy mają także uczenie maszynowe, dzięki czemu rozpoznają najnowsze wersje wirusów, modyfikowanych w celu zmylenia systemów bezpieczeństwa.

Wybranie antywirusa dla firm nie jest łatwym zadaniem, warto jednak poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą i sprawdzenie usług, które oferują konkretne systemy. Dzięki temu można zdecydować się na system, który będzie niezwykle przydatny i pomocny w każdej sytuacji. Ochroni dane firmy oraz pracowników.

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy