Zarobki hakerów

Cyberprzestępczość każdego dnia naraża na upadek światowe gospodarki. Koszty ataków szacuje się na biliony dolarów. Powód? Źle zabezpieczone dane! Nieuwaga w sieci może prowadzić do katastrofy. Poznaj listę najdroższych ataków w historii Internetu oraz dowiedz się, jak chronić się przed atakiem hakerów.

Ile kosztują ataki hakerów?

Jeśli myślisz, że ataki hakerów Cię nie dotyczą, bardzo możesz się mylić. Korzystając z mediów społecznościowych i znanych komunikatorów, codziennie dostarczasz im cennych informacji o sobie. Jeden błąd wielkiej korporacji może Cię dużo kosztować (patrz – ostatnia awaria Facebooka). Na jakie kwoty szacuje się cyberataki w tym roku?

  • 5 bilionów dolarów rocznie
  • 415 miliardów dolarów miesięcznie
  • 140 miliardów dziennie
  • 580 milionów dolarów na godzinę
  • 160 tysięcy dolarów na sekundę

Najdroższe ataki w historii

Każdego roku cyberprzestępcy zyskują nowe możliwości. Celem są ogromne pieniądze od ogromnych korporacji. Poznaj kilka najdroższych ataków w historii Internetu:

  1. NotPetya, 2017

Do tego ataku hakerzy wykorzystali program szyfrująco-blokujący. Wypuszczone do sieci robaki szyfrowały wszystko, co stanęło na ich drodze. W Polsce powaga sytuacji doprowadziła do zebrania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które dało początek firmowym szkoleniom z zakresu cyberświadomości. Straty szacuje się na około 10 mld dolarów.

  1. Epsilon, 2011

Epsilon to duża firma, oferująca usługi marketingowe w zakresie e-mailingu. Atak spear phishingowy naraził na niebezpieczeństwo co najmniej 50 dużych korporacji współpracujących z Epsilonem, m. in. Best Buy czy Target. Atak wymierzony bezpośrednio w przedsiębiorstwo, kosztował je około 4 mld dolarów.

  1. Veterans Affairs, 2006

Veterans Affairs to agencja rządowa, zrzeszająca weteranów wojennych, personel wojskowy i ich rodziny. W 2006 roku doszło do wycieku danych ponad 26 mln osób, co skutkowało ogromnym zagrożeniem ich życia. Powodem okazał się brak zabezpieczeń i przetrzymywanie danych na zwykłym nośniku. Straty oszacowano na około 500 mln dolarów.

Ataki hakerów – jak się zabezpieczać?

Ogromne koszty cyberataków dotykają każdego z nas. Dane o Tobie i Twoich bliskich są dla hakerów najcenniejszym towarem. Dlatego tak ważne jest, żeby dobrze zabezpieczać swoje konta. Co możesz zrobić dla własnej ochrony?

Antywirus na hakerów

Jeden atak hakera może sprawić, że stracisz swoje pieniądze. Już dziś zacznij chronić finanse z programem antywirusowym G DATA Total Security. Nasz totalny pakiet nie tylko zawiera bezpieczny menedżer haseł, chroniący szyfry wszystkich Twoich kont, ale też chroni bankowość internetową. Technologia BankGuard to prywatny ochroniarz Twoich oszczędności. Już dziś przekonaj się do najwyższego poziomu bezpieczeństwa z G DATA!

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.