Onboarding na home office

Pandemia wkradła się do Europy, wystawiając na próbę losy wielu firm. Pomimo trudności, niektóre z nich nie przestają rekrutować – zdalnie! Nowi pracownicy muszą dziś odnaleźć się w realiach home office. I choć czasy są niepewne, jedno śmiało można stwierdzić – zmiana pracy podczas pandemii koronawirusa to doświadczenie, którego długo nie będzie można zapomnieć. 

Onboarding – co to jest?

Onboarding, choć brzmi tajemniczo, to jeden z przyjemniejszych procesów zachodzących w firmie. Jest to czas, gdy nowi pracownicy mogą zaadaptować się w miejscu pracy. Poznają wtedy pozostałych członków zespołu, zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności oraz przyswajają przydatne na danym stanowisku zachowania. A wszystko po to, by stać się jak najlepszym graczem zespołowym. 

Onboarding na odległość

Onboarding to bardzo ważny proces, bez którego nowy pracownik nie będzie w stanie dobrze wykonywać swoich zadań. Wymaga jednak zaangażowania, zarówno ze strony pracodawcy, jak i pracownika. Dlatego przeprowadzenie onboardingu w warunkach pandemicznych jest szczególnie kłopotliwe.

Kluczem do sukcesu w sferze onboardingu na odległość są nie tylko wytrwałość i komunikacja, ale też odpowiedni sprzęt (dobrze chroniony!). Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii i ochronie antywirusowej możliwe stały się procesy, które jeszcze niedawno nie śniły się największym marzycielom. Tak oto zrodziły się firmowe czaty i programy do udostępniania wideo. W czasie spotkania online każdy pracownik może powiedzieć coś o sobie i swoich umiejętnościach. Dodatkowo w czasie pandemii koronawirusa warto każdego dnia poświęcić kilka minut na spotkanie organizacyjne. Dzięki temu nowy pracownik zyska dokładny plan działań zespołu przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego.

Onboarding – jak robimy to w G DATA?

Dobre samopoczucie pracowników od zawsze było priorytetem G DATA. Przyjmując do zespołu nowych specjalistów każdego dnia dbamy o to, by otrzymali od nas dużą dawkę wsparcia i wiedzy merytorycznej. Świat technologii nie ma dla nas barier! Każdemu pracownikowi zapewniamy sprzęt służbowy, zabezpieczony niezawodnymi programami antywirusowymi G DATA. Za jego pośrednictwem możemy stale spotykać się z resztą zespołu – organizując sesje czatowe, wideokonferencje i webinary. W G DATA wszyscy jesteśmy blisko, pomimo dzielącej nas odległości. 

Najnowsi pracownicy G DATA już nie mogą doczekać się powrotu do biura. Osobiście poznają tam resztę zespołu, która od pierwszego dnia była dla nich ogromnym wsparciem w nowym środowisku. Jeśli chcesz zostać częścią naszej rodziny, koniecznie zajrzyj do zakładki Kariera, gdzie regularnie pojawiają się nowe oferty pracy. Być może czekamy właśnie na Ciebie!

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  1. […] listy TOP 10 zawodów po pandemii koronawirusa. Jego zaletą jest fakt, że zarówno praca, jak i onboarding mogą odbywać się w na […]

Komentarze są wyłączone.