Onboarding na home office

Pandemia wkradła się do Europy, wystawiając na próbę losy wielu firm. Pomimo trudności, niektóre z nich nie przestają rekrutować – zdalnie! Nowi pracownicy muszą dziś odnaleźć się w realiach home office. I choć czasy są niepewne, jedno śmiało można stwierdzić – zmiana pracy podczas pandemii koronawirusa to doświadczenie, którego długo nie będzie można zapomnieć. 

Onboarding – co to jest?

Onboarding, choć brzmi tajemniczo, to jeden z przyjemniejszych procesów zachodzących w firmie. Jest to czas, gdy nowi pracownicy mogą zaadaptować się w miejscu pracy. Poznają wtedy pozostałych członków zespołu, zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności oraz przyswajają przydatne na danym stanowisku zachowania. A wszystko po to, by stać się jak najlepszym graczem zespołowym. 

Onboarding na odległość

Onboarding to bardzo ważny proces, bez którego nowy pracownik nie będzie w stanie dobrze wykonywać swoich zadań. Wymaga jednak zaangażowania, zarówno ze strony pracodawcy, jak i pracownika. Dlatego przeprowadzenie onboardingu w warunkach pandemicznych jest szczególnie kłopotliwe.

Kluczem do sukcesu w sferze onboardingu na odległość są nie tylko wytrwałość i komunikacja, ale też odpowiedni sprzęt (dobrze chroniony!). Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii i ochronie antywirusowej możliwe stały się procesy, które jeszcze niedawno nie śniły się największym marzycielom. Tak oto zrodziły się firmowe czaty i programy do udostępniania wideo. W czasie spotkania online każdy pracownik może powiedzieć coś o sobie i swoich umiejętnościach. Dodatkowo w czasie pandemii koronawirusa warto każdego dnia poświęcić kilka minut na spotkanie organizacyjne. Dzięki temu nowy pracownik zyska dokładny plan działań zespołu przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego.

Onboarding – jak robimy to w G DATA?

Dobre samopoczucie pracowników od zawsze było priorytetem G DATA. Przyjmując do zespołu nowych specjalistów każdego dnia dbamy o to, by otrzymali od nas dużą dawkę wsparcia i wiedzy merytorycznej. Świat technologii nie ma dla nas barier! Każdemu pracownikowi zapewniamy sprzęt służbowy, zabezpieczony niezawodnymi programami antywirusowymi G DATA. Za jego pośrednictwem możemy stale spotykać się z resztą zespołu – organizując sesje czatowe, wideokonferencje i webinary. W G DATA wszyscy jesteśmy blisko, pomimo dzielącej nas odległości. 

Najnowsi pracownicy G DATA już nie mogą doczekać się powrotu do biura. Osobiście poznają tam resztę zespołu, która od pierwszego dnia była dla nich ogromnym wsparciem w nowym środowisku. Jeśli chcesz zostać częścią naszej rodziny, koniecznie zajrzyj do zakładki Kariera, gdzie regularnie pojawiają się nowe oferty pracy. Być może czekamy właśnie na Ciebie!

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.