Seriale - Jak człowiek staje się mordercą.

Taśmy Teda Bundy’ego, Making a Murderer, Schody – każdy z Was, kto chociaż trochę interesuje się światem kryminału i seryjnych morderców na pewno zna te tytuły. Jakie produkcje true crime są warte obejrzenia?

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Serial dokumentalny Netflixa, który opowiada historię jednego z najbogatszych ludzi świata, który okazał się być przestępcą seksualnym – Jeffreya Epsteina. Mężczyzna nie tylko zmanipulował elitę światowej finansjery, ale także w 2008 roku zawarł z rządem tajny układ, dzięki któremu uniknął dożywocia i mógł nadal krzywdzić. 66-letniemu biznesmenowi groziło 45 lat pozbawienia wolności. Proces miał ruszyć w czerwcu 2020 roku, jednak w sierpniu 2019 roku mężczyzna zmarł – według oficjalnej wersji, było to samobójstwo, jednak taka wersja wydarzeń została podważona przez prawników. Mimo śmierci Epsteina, w grudniu 2019 roku ruszył proces dziewięciu kobiet, które domagają się odszkodowania za krzywdy, które im wyrządził.

Produkcja skupia się nie tylko na sylwetce przestępcy – znajdziemy tam dużo wypowiedzi ofiar degenerata oraz opisy jego relacji z elitarnymi postaciami, chociażby z księciem Andrzejem.

Serial dostępny na Netflixie.

Making a Murderer

Steven Avery wychodzi z więzienia po 18 latach odsiadywania wyroku za przestępstwo, którego nie popełnił. Hrabstwo obawia się, że będzie żądał wielomilionowego odszkodowania, co oznacza zrujnowanie budżetu całego okręgu. Niedługo później mężczyzna zostaje oskarżony i skazany za gwałt i zabójstwo kobiety.

Dokument ukazuje przede wszystkim nieudolność amerykańskiego systemu sądowego – po obejrzeniu tej produkcji zapewne nikt z nas nie chciałby być sądzony w jakiejkolwiek sprawie na terenie USA.

Serial dostępny na Netflixie.

The Menendez Murders: Erik Tells All

W sierpniu 1989 roku, bracia Erik i Lyle Menendez brutalnie zamordowali swoich rodziców. Jednak od roku 1993 (początek rozpraw) sprawa nadal nie do końca jest rozwiązana – owszem, to na pewno bracia zabili swoich rodziców, ale na jaw zaczynają wychodzić kolejne, dotąd nieznane, fakty z życia rodzinnego Menendezów. W tym jednosezonowym dokumencie, jeden z braci opowiada przez telefon o swoim życiu i zbrodni, która na zawsze zmieniła życie dwójki braci ze Stanów.

Serial dostępny tylko na platformie Hulu.

Niestety, w Polsce platforma Hulu nie jest jeszcze dostępna – możemy jednak skorzystać z oprogramowania VPN, np. tego od G DATA. Taki program pozwoli nam na zmianę lokalizacji adresu IP i odblokuje dostęp do zagranicznych serwisów!

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.