Choć żyjemy w czasach łamania stereotypów i nic już nie powinno nas zadziwiać, branża IT nadal należy do tych rzadko kojarzonych z płcią piękną. A jednak! W tym wyjątkowym dniu, od Dziewczyn z G DATA dla Was Drogie Panie, kilka kobiet, którym algorytmy, bajty i cyber-świat nie są straszne.

Ada Lovelace – badaczka opracowała pierwszy algorytm, w którym zaproponowała sposób, w jaki maszyna analityczna mogłaby szczegółowo obliczać kolejne liczby Bernoulliego. Tak właśnie narodził się pierwszy program komputerowy na świecie.

Grace Hopper – prawdziwa kobieta renesansu. Służyła nie tylko w US Navy w randze kontradmirała, ale przede wszystkim w roku 1952 stworzyła pierwszy komputerowy kompilator, a nawet opracowała jeden z pierwszych języków programowania – COBOL.

Peggy Johnson – Executive Vice President w Microsoft. Cóż dodać? Mówi samo za siebie.

Susan Wojcicki – prezes YT – dzięki niej YouTube raczy nas najróżniejszymi filmami i muzyką z każdego niemal zakątka świata.

Sheryl Sandberg – była wiceprezes Global Online Sales and Operations Google, była szefowa personelu Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, od 2008 szef operacyjny (COO) Facebook. Prawa ręka samego Marka Zuckerberga.

Kiedy patrzymy na wspomniane wyżej Panie, napawa nas duma, że my, kobiety, odnajdujemy się w dziedzinie zdominowanej przez Was, Panowie, a tym bardziej, ze znakomicie sobie z nią radzimy! I choć dzisiaj obchodzimy nasze, babskie święto, z tego miejsca chcemy Wam podziękować, że razem możemy tworzyć cyber-świat. 🙂

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.