Bizneswoman przy komputerze

Wielkie korporacje to nie tylko miliony danych, ale też miliony włożone w ich ochronę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dane przekazane topowym markom pozostaną w ich bazach bezpieczne. Jednak co z małymi firmami? W rzeczywistości to one najczęściej padają ofiarami hakerów. Poznaj 10 narzędzi ochronnych i już dziś zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy.

10 najlepszych sposobów na bezpieczne dane

Małe firmy łączą ze sobą dostęp do danych i niski poziom zabezpieczeń. Czyni je to najłatwiejszym celem hakerów. Inwestując w te 10 narzędzi, chronisz siebie i swoich klientów przed kradzieżą danych. 

 1. Zapasowe kopie danych

Atak hakerów i zwykła awaria – co je łączy? Ograniczony dostęp do danych! Ta niemiła niespodzianka może spotkać każdego. Niezależnie od sytuacji, zawsze warto mieć kopie zapasowe.  Dobrym podejściem (zalecanym) jest przechowywanie tych kopii w formie zaszyfrowanej, aby dane nie wpadły w niepowołane ręce.

 1. Regularne aktualizacje

Aktualizowanie systemów operacyjnych i aplikacji nie jest kwestią wyboru. W zabezpieczeniach starszych wersji programów tworzą się luki – otwarte bramy dla hakerów. Klikanie przycisku przypomnij mi później jest więc surowo zabronione. 

Z programem antywirusowym G DATA Business nie musisz się o to martwić – codzienne aktualizacje pobierają się automatycznie, a wykorzystując dodatek G DATA Patch Management ustalasz zasady instalacji poprawek oprogramowania firm trzecich.

 1. Ograniczanie dostępu do danych

Z pewnością ufasz swoim pracownikom. Okazuje się jednak, że znaczna część zagrożeń płynie nie ze strony hakerów, a właśnie od nich. Przezorny zawsze ubezpieczony – trzymaj dane klientów na dystans.

 1. Chmura 

Chmury podbijają coraz więcej serc i nie chodzi tu o podniebne podróże. Dzięki tej nowej technologii ulubione aplikacje i dokumenty możesz mieć zawsze pod ręką. Jednak ilu usługodawców, tyle różnych chmur. Lepiej postawić na sprawdzone źródła.

 1. Bezpieczeństwo sieci

Niezależnie od urządzenia i rodzaju konta, silne hasła są podstawą bezpieczeństwa w sieci. Zadbaj o to, by twoja sieć firmowa pozostała twoja. Za pomocą silnego hasła ogranicz niepożądanym osobom dostęp do sieci wi-fi.

 1. Szkolenia pracownicze

Brak wiedzy z zakresu bezpieczeństwa nie zwalnia z odpowiedzialności za działania. Jako dobry szef zadbaj o to, by wszyscy pracownicy potrafili podejmować właściwe decyzje, ustawiać silne hasła i odpierać ataki phishingowe. 

 1. Wirtualna sieć prywatna (VPN)

Szyfrowanie danych na drodze urządzenie → sieć może uchronić cię przed ich utratą. Dzięki wirtualnej sieci prywatnej wszystkie obawy odejdą w niepamięć. By upewnić się, że nikt nie przechwyci, ani nie podsłucha firmowych pakietów, zapewnij sobie VPN.

 1. Firewall

Filtrowanie treści i blokada podejrzanego ruchu? To możliwe z dobrym firewallem! Zapora ogniowa monitoruje ruch sieciowy i przepuszcza jedynie bezpieczne dane, a ty możesz cieszyć się spokojem.

 1. Program antywirusowy – zalecany: G DATA Antivirus Business

W G DATA wierzymy, że dane klientów są bezcenne. Program antywirusowy G DATA Business dedykowany firmom chroni dane ich klientów i dodatkowo zabezpiecza przed atakami, takimi jak ransomware, czy phishing. Umożliwia ochronę przed zagrożeniami zdalnych pracowników, którzy korzystają z publicznych sieci wi-fi czy domowego internetu.

 1. Wzrost ogólnej świadomości

Problem cyberataków dotyczy nie tylko firm, ale też wszystkich użytkowników prywatnych. Jedno złe kliknięcie może prowadzić do utraty pieniędzy i tożsamości. Postaw na świadomość ludzi w swoim otoczeniu. Korzystaj z nauki online i sprawdzaj ofertę webinarów z zakresu bezpieczeństwa, przygotowanych przez specjalistów z G DATA.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Świat pędzi do przodu, a hakerzy nie pozostają w tyle. Codziennie uczą się nowych sztuczek i technik ataków. W celu ochrony klientów, pracowników i swoich bliskich zapewnij im najlepszej jakości zabezpieczenia. A dla jeszcze większej ochrony polecamy program antywirusowy G DATA Business – jedyny tak skuteczny program na rynku. 

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

 1. […] Ataki ransomware i DDoS z pewnością nie będą mile widziane podczas spokojnego, wigilijnego poranka. Szczególnie teraz nacisk kładziony na kwestie cyberbezpieczeństwa powinien być znacznie silniejszy. Szkolenia pracownicze i odpowiednia polityka firmy to tylko niektóre z elementów zabezpieczających. W trosce o bezpieczeństwo twojej firmy i klientów, zapewnij jej bezkompromisowy program antywirusowy G DATA Business. Dodatkowo listę wszystkich podstawowych zabezpieczeń znajdziesz tutaj. […]

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Rada na wirusy