Gwiazda na celowniku

O tym, że hakerzy to poważny problem, przekonało się już wiele gwiazd. Prywatnymi kontami celebrytów, oprócz hakerów, szczególnie interesują się też media plotkarskie. Nic dziwnego, że wieści o kolejnych atakach obiegają świat z zawrotną szybkością. Oto lista najgłośniejszych wpadek celebrytów na przestrzeni lat!

Gwiazdy na celowniku hakerów

2008: Miley Cyrus

Z wizerunkiem słodkiej Hannah Montany gwiazda walczyła jeszcze w czasie emisji serialu. Nie złagodziło to jednak oburzenia fanów, gdy wulgarne zdjęcia celebrytki ujrzały światło dzienne. Wszystko za sprawą jej konta e-mail, na które włamał się haker Josh Holly. Włamywacz wpadł, bo za bardzo chwalił się tym w Internecie. 

2010: Lady Gaga, Ke$ha, Justin Timberlake, Kelly Clarkson

Niemieccy hakerzy postanowili zaatakować 4 światowe gwiazdy muzyki pop. Złodzieje wykradli z kont gwiazd niepublikowane wcześniej utwory muzyczne, tym samym pozbawiając je wielkiej premiery i wiążących się z tym korzyści majątkowych. Było to możliwe poprzez zainfekowanie sprzętu muzyków trojanami.

2014: Jennifer Lawrence, Kaley Cuoco, Kate Upton… 

Celebgate to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych ataków w historii Internetu. Ponad 200 osób padło ofiarami hakera George’a Garofano i jego partnerów. Do sieci trafiły nagie zdjęcia wielu gwiazd światowego formatu. Gwiazda Igrzysk Śmierci w jednym z wywiadów ostro skomentowała: To jest moje ciało i to powinien być mój wybór, a ponieważ nie był, to cała sprawa jest absolutnie obrzydliwa […] To nie jest „skandal”. To jest przestępstwo na tle seksualnym.

2016: Mark Zuckerberg

Praktyka pokazuje, że założyciel Facebooka też może wpaść w sidła hakerów. Zespół hakerski OurMine Team przejął kontrolę nad Twitterem i Pinterestem przedsiębiorcy. Jak to możliwe? Okazuje się, że Zuckerberg popełnił najbardziej typowy błąd świata – wielokrotnie użył tego samego hasła. Według wszelkich doniesień hasłem było dadada.

2017: Wojciech Szczęsny

Znany sportowiec zmierzył się z atakiem hakera na swoim Instagramie. Z dnia na dzień konto piłkarza zmieniło nazwę na Amanda_Hot_909 a fotografie na jego profilu zostały zastąpione zdjęciami nagiej nieznajomej. Po kilku godzinach walki Szczęsny wydał oświadczenie przepraszające za serię gorszących postów.

2019: Ewa Farna

Tuż po występie na sopockim festiwalu haker włamał się na Facebooka celebrytki. W sieci znalazły się jej prywatne zdjęcia, dokumenty biznesowe i wpisy nasycone wulgaryzmami. Polsko-czeska gwiazda szybko zaczęła nawoływać fanów do zgłaszania postów hakera. Jej konto zostało zablokowane.

Jak chronić konto przed hakerami?

Nie tylko gwiazdy powinny zachować ostrożność w sieci. Niezależnie od statusu celebryty, prywatność każdego człowieka wymaga specjalnej ochrony – również Twoja. Podstawą zabezpieczeń kont w Internecie powinny być różnorodne i silne hasła. Również weryfikacja dwuetapowa w procesie logowania może okazać się pomocna. Najważniejsze jednak, by Twój sprzęt chronił sprawdzony program antywirusowy. G DATA AntiVirus to kompleksowy strażnik komputera, odpierający phishing i inne rodzaje ataków. Nie bój się działać wbrew woli hakera. Sam się przekonaj, jakie to proste!

Może Ci się spodobać

2 Komentarze

  1. […] Afera Celebgate pokazała, że prywatne zdjęcia (nie tylko gwiazd) mogą zostać wykradzione, nawet jeśli nie zostały nigdzie udostępnione. Dodatkowo rozsyłając fotki ryzykujesz, że przypadkowo trafią nie do tej osoby. Ups! […]

  2. […] całego świata. Nic w tym dziwnego – hakerzy czyhają na polityków równie często, jak na gwiazdy. Kto dał się nabrać podstępnym hakerom? Przypominamy najsłynniejsze ataki hakerów na […]

Komentarze są wyłączone.