Niezależność, pieniądze, poczucie spełnienia… Mogłoby się wydawać, że własny biznes to same korzyści. Bycie prezesem wiąże się jednak z ogromną odpowiedzialnością. Zagrożenia czyhają nie tylko na firmę, ale też jej klientów. Z artykułu dowiesz się, co jest największym zagrożeniem biznesu, jak Polska wypada na tle innych krajów oraz co możesz zrobić, by zwiększyć bezpieczeństwo swojej firmy. 

 Największe zagrożenia biznesu

Wbrew pozorom życie prezesa firmy to nie sielanka. Każdego dnia szef musi stanąć na straży bezpieczeństwa własnego mienia i danych klientów. W ostatnim czasie sieć przedsiębiorstw PwC opublikowała statystyki w sprawie największych zagrożeń biznesu. Ciekaw, co spędza prezesom sen z powiek?

Świat

Według najnowszych statystyk na pierwszym miejscu zagrożeń biznesu plasują się cyberzagrożenia. Nic w tym dziwnego – zwłaszcza w czasie pracy zdalnej sprzęt pracowników jest szczególnie narażony na ataki hakerów. Tylko w ciągu jednego miesiąca eksperci G DATA odnotowali 30-procentowy wzrost ataków cyberprzestępców. Kolejnymi zagrożeniami są dla prezesów niepewny wzrost gospodarczy oraz pandemia i inne kryzysy zdrowotne. Tutaj przeczytasz więcej o tropieniu koronawirusa.

Polska

Okazuje się, że w 90 procentach przypadków największym zmartwieniem Polaków jest niepewność regulacji podatkowych. Zdumiewającemu wynikowi towarzyszą – kolejno na drugim i trzecim miejscu – niepewny wzrost gospodarczy oraz pandemia i inne kryzysy zdrowotne. Co ciekawe, polscy przedsiębiorcy nie wskazują cyberzagrożeń jako jednego z głównych powodów do zmartwień. Czy Polacy tak dobrze chronią swoje biznesy, czy może brak im świadomości zagrożeń? 

Cyberzagrożenia w natarciu

Pomimo optymizmu rodzimych prezesów, cyberprzestępcy nie oszczędzają polskich przedsiębiorstw. CD Projekt, najpopularniejszy polski producent gier komputerowych, dwa miesiące temu oficjalnie potwierdził udaną próbę ataku ransomware na swoją sieć. Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy głośny przypadek na polskim rynku. I choć firma regularnie robi kopie zapasowe, a cała akcja zakończyła się szczęśliwie, wnioski nasuwają się same. Nawet największe korporacje nie są dziś bezpieczne.

Ochrona przed cyberzagrożeniem

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie własnej firmy, koniecznie zapoznaj się z wcześniejszym artykułem TOP 10 narzędzi ochronnych dla małych firm. Znajdziesz tam wskazówki, jak zapewnić biznesowi podstawową ochronę przed hakerami. Najważniejszym elementem jest jednak wybór sprawdzonego antywirusaG DATA Business to seria kompleksowych rozwiązań niemieckiej jakości dla firm. Sprawdź i już dziś wybierz swój pakiet biznesowy.

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Zagrożenia