O tym, jak pomysłowi potrafią być hakerzy, pisaliśmy ostatnio w artykule o kampanii phishingowej z użyciem OLX i WhatsAppa. Ich spryt nie powinien już zatem nikogo dziwić. A jednak! Podobnie jak klasyczni złodzieje, hakerzy ukradną nawet to, czego się nie spodziewasz. Poznaj ciekawe przypadki kradzieży i dowiedz się, dlaczego warto chronić swój sprzęt antywirusem.

Niezwykłe kradzieże hakerów

Kwiaty na klatkach schodowych i buty na wycieraczce to tylko niektóre z przedmiotów, jakim zdarza się znikać w niejasnych okolicznościach. I choć rośliny mają zazwyczaj wartość kolekcjonerską, Ty pewnie nie raz zastanawiałeś się – po co komuś były te stare kapciochy? Jak mówi stare porzekadło – okazja czyni złodzieja.

Nie inaczej jest w Internecie. W świecie technologii wiele mówi się o wyłudzeniach i kradzieżach danych i pieniędzy. Okazuje się jednak, że hakerzy potrafią dokonać też wielu innych kradzieży. Oto popularne przykłady:

  • Pasażerowie linii lotniczych w ramach programu lojalnościowego otrzymywali mile, które mogli później wymieniać na darmowe bilety. Nie było im dane długo się cieszyć. Grupa hakerów z Teksasu została oskarżona o kradzież tych właśnie mil lotniczych, a następnie wykorzystywanie ich do własnych celów. 
  • Popularne stacje paliw również oferują swoim klientom programy lojalnościowe. Pracownik jednego z polskich Orlenów kradł punkty klientów i przelewał je na własne konto, tym samym umożliwiając sobie tańsze nabywanie towarów i usług.
  • Również użytkownicy serwisu Steam nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Hakerzy coraz częściej dokonują kradzieży kont i wirtualnych towarów w grach obsługiwanych przez tę platformę. Skradzione konto to dla hakera łup na poziomie od 10 do 15 dolarów.

Oprócz tego hakerzy celują we wszystko, co może przynieść im choć trochę zysku. Poza przechwytywaniem danych z kart płatniczych, zajmują się m. in. kradzieżą kart podarunkowych i biletów komunikacyjnych. Dodatkowo hakerzy cenią sobie wszystkie możliwe rodzaje kont użytkowników – od poczty elektronicznej po platformy streamingowe. 

Antywirus – ochrona przed kradzieżą

Hakerzy są świetnymi strategami. Nic dziwnego, że okazję do ataku potrafią zwęszyć w miejscach, których nigdy byś się nie spodziewał. Jak w takim razie zabezpieczyć swoje zasoby? Najlepszym wyborem jest sprawdzony antywirus. G DATA Total Security to cichy ochroniarz, który zadba o Twój komputer i konta internetowe – również to w banku. Dodatkowo zabezpiecz swój smartfon przy pomocy niezawodnego antywirusa G DATA Mobile Security Android. Z nim niestraszne Ci będzie złośliwe oprogramowanie i wirusy w aplikacjach. Postaw na kompleksową ochronę.

Może Ci się spodobać

Komentarze są wyłączone.

Więcej w:Zagrożenia